تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۳۸
کد خبر: ۲۴۴۳۶۹
معاملات ثانویه ششمین صندوق طلایی آغاز می‌شود؛
‌می‌متالز - مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران با صدور اطلاعیه‌ای از شروع معاملات ثانویه صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر طلای زرین آگاه در نماد معاملاتی "مثقال" از فردا سه شنبه ۲۱ دی ماه از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۵ خبر داد.

به گزارش می‌متالز، انجام معاملات واحد‌های صندوق مثقال که نوع آن صندوق سرمایه گذاری در اوراق بهادار مبتنی بر گواهی سپرده سکه طلا (ETF) بوده و موسسان آن، شرکت سبدگردان آگاه و شرکت مشاور سرمایه گذاری آوای آگاه هستند، به صورت برخط از طریق کارگزاران دارای مجوز امکان پذیر است.

در بند دیگری از این اطلاعیه اشاره شده که «صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی آگاه» به عنوان بازارگردان موظف به اجرای تعهدات خود مطابق با تعهدنامه بازارگردانی است و این صندوق براساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد.

گفتنی است، پذیره نویسی واحد‌های صندوق طلای زرین آگاه به عنوان ششمین صندوق طلایی بورس کالا از ۲۷ آذر ماه در بورس کالای ایران آغاز شد و در دومین روز پذیره نویسی با استقبال سرمایه گذاران کل واحد‌های این صندوق به فروش رسید تا نماد مثقال در کنار نماد‌های طلا، زر، عیار، گوهر و کهربا بر تابلوی بورس کالای ایران قرار گیرد.

فردا؛ رونمایی از «مثقال» بر تابلوی بورس کالا

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده