تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۰۵
کد خبر: ۲۴۴۵۷۳
آمار ۹ ماهه ۱۴۰۰ اعلام شد؛
‌می‌متالز - میزان تولید گندله شرکت‌های بزرگ طی ۹ ماهه سال ۱۴۰۰ حدود ۲۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، ۹ شرکت بزرگ کشور از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۲۸ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۲۵۶ تن گندله سنگ آهن تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۴۲۲ تن بود.

از این میان، شرکت‌های «گل گهر»، ۹ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۵۱۰ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۴ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۸۰ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۳ میلیون و ۲۶۸ هزار و ۶۳۱ تن، «چادرملو» ۲ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۶۳ تن، «گهر زمین» ۲ میلیون و ۶۴۴ هزار و ۸۹۵ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۹۰۲ تن، «مرکزی» ۲ میلیون و ۳۹۵ هزار و ۸۹۵ تن، «صنعتی معدنی توسعه فراگیر سناباد» ۹۳۹ هزار و ۳۰۲ تن و «صبانور» ۳۱۶ هزار و ۵۷۷ تن تولید کردند.

رشد ۱۰ درصدی ارسال

همچنین، شرکت‌های بزرگ معدنی طی ۹ ماهه امسال، ۱۳ میلیون و ۹۶۷ هزار و ۶۷ تن گندله به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۲ میلیون و ۶۸۹ هزار و ۷۹۰ تن)، ۱۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

افزایش تولید و ارسال آذر

این شرکت‌ها در ماه آذر ۳ میلیون و ۲۶ هزار و ۴۶۴ تن گندله تولید و یک میلیون و ۸۵۱ هزار و ۶۷۵ تن محصول ارسال کردند که نسبت به آمار مدت مشابه سال گذشته که رقم ۲ میلیون و ۵۹۷ هزار و ۵۰۵ تن تولید و یک میلیون و ۶۲۷ هزار و ۱۲۶ تن ارسال بوده است، به ترتیب حاکی از رشد ۱۷ و ۱۴ درصدی است.

منبع: پایگاه خبری - حلیلی ایراسین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده