تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۳۰
کد خبر: ۲۴۴۸۱۰
‌می‌متالز - مسوول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری در سفر به استان هرمزگان، طی نشستی با فعالان اقتصادی این استان از اجرای طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، احمد تشکینی در این نشست که صبح امروز چهارشنبه شنبه ۲۲ دی ماه برگزار شد، اظهار داشت: برنامه آمایش صنعتی از مهمترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این برنامه به دنبال تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی برای تمام استان‌ها به تفکیک شهرستان‌ها هستیم.

وی دو سرفصل اصلی برای این برنامه مطرح نمود و افزود: طبق این برنامه پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های حوزه صنعت، معدن و بازرگانی داخلی و تجارت خارجی موجود در هر استان به تفکیک شهرستان‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی خاطرنشان کرد: براساس پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بررسی شده، برای سه الی چهار سال پیش، پروژه‌ها و طرح‌های اولویت دار برای هر استان و شهرستان مشخص می‌شود.

تشکینی بیان داشت: طرح‌های نیمه تمام بالای ۶۰ درصد، واحد‌های فعالی که امکان توسعه دارند، فعالیت‌هایی که پتانسیل آن به منظور ایجاد فعالیت‌های جدید وجود دارد، احیاء معادن راکد و توسعه زیرساخت‌ها و شهرک‌های صنعتی طبق پروژه‌ها و طرح‌های اولویت دار به مرحله بهره برداری رسانده می‌شوند.

مسوول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری و رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد: تا پایان سال جاری نسخه اولیه برنامه اجرایی و عملیاتی تمام استان‌ها به تفکیک شهرستان‌ها آماده ارائه خواهد بود.

وی بیان داشت: مکاتباتی با تمام استان‌های صمت در راستای تشکیل کمیته انجام شده است که در این کمیته چارچوب اولیه مورد بازبینی قرار گرفته و پس از نهایی شدن جهت اجرای برنامه عملیاتی اقدام خواهد شد.

گفتنی است رییس موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در این سفر از شرکت تولید روی بندرعباس و شرکت شناورسازی سپهر دریای جنوب بازید به عمل خواهند آورد.

این بازدید‌ها در راستای تدوین سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان صورت می‌گیرد که مسوولیت آن با موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی است.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده