تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۴۸
کد خبر: ۲۴۴۸۴۶
‌می‌متالز - سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران از تشدید ترک‌ها در جاده هراز با هرگونه تحرکات جوی، معدن کاوی یا تردد خودرو‌ها خبر داد.

به گزارش می‌متالز، سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به ترک‌های ایجاد شده در جاده هراز محدوده آب اسک، گفت: مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی در روز‌های گذشته با اعزام تیم‌های مختلف و بازدید‌های میدانی، بصورت روزانه و هفتگی تلاش می‌کند تا در خصوص انسداد یا بهره برداری از وضع موجود برای کار کوتاه مدت به تصمیم نهایی برسد.

فولادی با بیان اینکه نهایتا دو وضع ترسیم می‌شود که یکی کوتاه مدت و دومی بلند مدت خواهد بود، تاکید کرد: در کوتاه مدت تلاش براین است با نصب شاخص‌ها و علائم هشداری کمترین توقف در این منطقه صورت بگیرد و در برنامه طولانی مدت هم بحث چهار خطه کردن این محور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با اشاره به اینکه هنوز تیم اعزامی راه و شهرسازی تصمیم قطعی در خصوص ترک‌های مشاهده شده نگرفته است، گفت: در دهه هفتاد هم یک انسداد در این محور داشتیم، اما شاهد ادامه این روند نبودیم.

فولادی با بیان اینکه ترک‌ها در این محدوده ممکن است با هرگونه تحرکات جوی، معدن کاوی یا تردد خودرو‌ها تشدید شود، گفت: نصب تابلو‌های توقف مطلقا ممنوع در این بازه، توقف عملیات معدن کاوی در بالادست و اعلام هشدار به کسبه‌هایی که در پایین دست آن منطقه هستند از جمله اقداماتی است که می‌تواند مخاطرات این پدیده را کاهش دهد.

تعداد بازدید : 0

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده