تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۰۰:۱۵
کد خبر: ۲۴۴۸۵۴
تحولات تازه در بازار فلزات پایه
‌می‌متالز - قیمت مس، نیکل و قلع به سطوح جدیدی افزایش یافت.

به گزارش می‌متالز، همگام با کاهش ذخایر و نگرانی مصرف کنندگان درباره احتمال کمبود مس، قیمت این فلز به بیش از ۱۰ هزار دلار افزایش یافت. در همین حال، قیمت نیکل هم به بالاترین رقم در دهه گذشته رسید.

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد: کاهش نگرانی‌ها درباره رشد اقتصادی چین از دلایلی است که به افزایش قیمت فلزات صنعتی کمک کرده است. در معاملات دیروز بازار فلزات لندن (LME) قیمت نیکل با ۴.۴ درصد رشد به ۲۲ هزار و ۷۴۵ دلار در هر تن رسید که بالاترین رقم از ۱۱ آگوست ۲۰۱۱ به شمار می‌رود.

اوله هانسن، مدیر بخش تحلیل کالایی ساکسوبنک در کپنهاگ در این باره گفت: نیکل، پادشاه باتری ها، با عبور از مرز ۲۱ هزار دلار گام در مسیر رکوردزنی گذاشت. حالا این جهش به دیگر فلزات همچون مس نیز سرایت کرده است. قیمت نیکل در چین نیز به رکورد تازه‌ای دست یافته است. قیمت هر تن نیکل برای تحویل در ماه فوریه در بازار معاملات آتی شانگ‌های با ۳.۸ درصد رشد به ۱۶۲ هزار و ۳۴۰ یوان (معادل ۲۵ هزار و ۵۱۰ دلار) افزایش پیدا کرد.

قیمت مس نیز در بازار فلزات لندن با ۳.۵ درصد رشد به ۱۰ هزار و ۵۹ دلار در هر تن افزایش یافت. قیمت قلع هم در بازار لندن ۲.۴ درصد بالا رفت و به رکورد ۴۱ هزار و ۴۲۰ دلار رسید.

همچنین قیمت آلومینیوم ۰.۲ درصد رشد به بیش از ۲۹۷۴ دلار و قیمت سرب با ۱.۹ درصد افزایش به ۲۳۴۴ دلار در هر تن رسید. اما هر تن روی با۰.۱ درصد افت، ۳۵۵۴ دلار قیمت خورد.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده