تاریخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۴
کد خبر: ۲۵۷۷۵۱
‌می‌متالز - گزارش‌ها حاکی است که غول نفتی روسیه یعنی شرکت روس‌نفت محموله‌های بسیار بزرگ نفت خام به هند فروخته که نشان می‌دهد این کشور در جنوب آسیا واردات انرژی از روسیه تحریم شده را افزایش داده است.

به گزارش می‌متالز، گزارش‌ها حاکی است که غول نفتی روسیه یعنی شرکت روس نفت محموله‌های بسیار بزرگ نفت خام به هند فروخته که نشان می‌دهد این کشور در جنوب آسیا واردات انرژی از روسیه تحریم شده را افزایش داده است.

دو تاجر مطلع به رویترز گفتند که شرکت نفت هند (IOC)، بزرگترین پالایشگاه این کشور، ۷۰۰ هزار تن نفت خام اورال روسیه را خریداری کرده است.

آن‌ها افزودند که روس نفت ۷ محموله نفت خام را که در بنادر پریمورسک و اوست لوگا در دریای بالتیک بین ۱۵ تا ۳۱ می‌بارگیری می‌شود را به هند اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید
اتحادیه اروپا خود را برای تحریم کامل نفت روسیه آماده می‌کند

استقبال اتریش از تحریم نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا

داده‌های Refinitiv Eikon نشان می‌دهد که محموله‌های نفت خام اورال روسیه به هند از زمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین افزایش یافته است.

این در حالی است که تحریم‌های مرتبط با اوکراین صادرات نفت روسیه را به سمت آسیا سوق داده است.

در ماه دسامبر، شرکت‌های نفت هند IOC و روس نفت Rosneft قراردادی را برای عرضه حداکثر دو میلیون تن نفت اورال تا پایان سال جاری میلادی امضا کردند. طبق این قرارداد، شرکت هندی چندین محموله اورال را از بندر نووراسییسک در دریای سیاه خریداری کرد.

در اوایل هفته جاری میلادی، مقامات اتحادیه اروپا از ششمین بسته تحریم‌ها علیه روسیه رونمایی کردند که مسکو را به دلیل حمله به اوکراین هدف قرار می‌دهد. این بسته شامل تحریم واردات نفت خام روسیه ظرف مدت شش ماه است.

با اجرایی شدن تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه چندین شرکت روسی، تاجران بین المللی مجبور خواهند شد خرید نفت از روس نفت را پس از ۱۵ می‌متوقف کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده