تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۹
کد خبر: ۲۶۳۰۳۹
مدیر عامل ناوگان ریلی شمال غرب کشور:
‌می‌متالز - مدیر عامل ناوگان ریلی شمال غرب کشور، به پروژه ملی دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اشاره کرد و ابراز داشت: این پروژه از پروژه‌های مهم استان بوده و ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش می‌متالز، منوچهر صفری در جلسه شورای هماهنگی امور حمل و نقل استان، با بیان اینکه راه آهن شمالغرب از یک ایستگاه مانده به ایستگاه استان قزوین، یعنی از قزوین شروع شده و تا ایستگاه بستان آباد به طول ۴۰۷ کیلومتر است، گفت: روزانه راه آهن شمالغرب با ۴۵ رام قطار باری و مسافر فعال است.

وی اظهار کرد: از این تعداد ۲۲ رام مسافری و ۲۳ رام باری است.

مدیرعامل ناوگان ریلی شمالغرب کشور، به پروژه ملی دو خطه کردن راه آهن زنجان به قزوین اشاره کرد و ابراز داشت: این پروژه از پروژه‌های مهم استان زنجان است و با توجه به نزدیکی استان به مرکز کشور خیلی از فرودگاه استقبال نمی‌شود و بهترین وسیله نقلیه راه آهن است و با اتمام این پروژه مزایایی خوبی برای استان به همراه خواهد داشت.

صفری با بیان اینکه در سفر هیات دولت به استان زنجان در سال گذشته ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه پیش بینی شد، افزود: مقرر شد ۵۰۰ میلیارد تومان از محل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ۱۵۰ میلیارد تومان از مالیات مازاد استان و ۱۵۰ میلیارد تومان هم از فروش اموال مازاد راه آهن اختصاص پیدا کند.

وی ابراز داشت: نقدینگی به این پروژه تزریق نشده و این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مطالبات پیمانکاران پرداخت نشده و پروژه تا حدودی متوقف شده است.

مدیرعامل راه آهن شمالغرب ابراز کرد: اتمام این پروژه باعث صرفه جویی در سوخت شده و در کاهش جابه جایی مسافر از لحاظ زمان هم موثر است.

منبع: وزارت راه و شهرسازی

عناوین برگزیده