تاریخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۴۵
کد خبر: ۲۶۳۱۷۲
‌می‌متالز - وزیر ارتباطات گفت: معاون رئیس جمهوری ونزوئلا درباره همکاری در حوزه‌هایی، چون حکمرانی دیجیتال، رگولاتوری، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک و توسعه پارک‌های فناوری اطلاعات در کشورش با استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران اظهار تمایل کرد.

به گزارش می‌متالز، «عیسی زارع‌پور» در پستی اینستاگرامی نوشت: هفته گذشته میزبان «فردی آلفرد نازارس» معاون رئیس‌جمهور و وزیر ارتباطات و «خورخه مارند» رئیس دفتر رئیس‌جمهور و رئیس رگولاتوری ونزوئلا بودم. این دو مقام ونزوئلایی رئیس‌جمهور کشورشان را در سفر به کشورمان همراهی می‌کنند.

وی افزود: در دیدار با وزیر ارتباطات ونزوئلا بخشی از ظرفیت‌های حوزه کاری خودمان را برشمردیم تا نقاط مشترک برای تفاهم را بیشتر بشناسیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: ایران و ونزوئلا در گذشته روابط راهبردی بسیار خوبی داشته‌اند و با سفر اخیر هیات عالی‌رتبه ونزوئلا به کشورمان و امضای قرارداد راهبردی ۲۰ساله، مسیر توسعه همکاری‌های دوجانبه بین دو کشور سرعت خواهد یافت.

وی ادامه‌داد: زمینه‌های همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات فراوان است و هر یک از این زمینه‌ها می‌تواند به سرفصلی برای آغاز همکاری‌های مشترک در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات تبدیل شود.

زارع‌پور تاکید کرد: «نازارس» از اینکه جمهوری اسلامی ایران با وجود شدیدترین تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته به پیشرفت‌ها و دستاورد‌های فراوانی در حوزه علم و فناوری دست پیدا کرده، اظهار شگفتی کرد و معتقد بود در دوره جدید روابط دو کشور در حوزه فناوری اطلاعات باید به تولید محصولات مشترک بینجامد.

وی خاطرنشان‌کرد: نازارس همچنین درباره همکاری در حوزه‌هایی، چون حکمرانی دیجیتال، رگولاتوری، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، راه‌اندازی پلتفرم‌های مشترک و همکاری برای توسعه پارک‌های فناوری اطلاعات در کشورش با استفاده از ظرفیت بخش دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران اظهار تمایل کرد.

منبع: اگزیم نیوز

عناوین برگزیده