تاریخ: ۰۲ تير ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۵۴
کد خبر: ۲۶۳۷۰۳
‌می‌متالز - مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران در دیدار با خانواده شهید محمد رواقی از شهدای جنایت منافقین در حادثه بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی، با اشاره به اهمیت و نقش فرهنگ شهادت در خنثی کردن توطئه دشمنان گفت: تمسک به سبک زندگی شهدا و الگوبرداری از ایشان مسیر انسان‌سازی است.

به گزارش می‌متالز، حسن ممتحن ضمن گرامیداشت جایگاه و مقام شامخ شهیدان و خانواده معزز آنان، حرکت در مسیر شهدا و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در جامعه را ادای حق به شهیدان و خانواده آنان دانست و افزود: گسترش این فرهنگ موجب برکت و قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی است و نه تنها مسوولان که همه مردم موظف به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند.

وی با تقدیم سپاس و سلام وزیر صمت به خانواده معزز این شهید بزرگوار، بیان کرد: دشمنان ایران و نظام جمهوری اسلامی به باطل و اشتباه می‌پندارند که با ترور مردم و یا مسوولان این نظام می‌توانند جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی ایران را بگیرند، اما حقیقت این است که درخت انقلاب با خون این عزیزان آبیاری می‌شود و باصلابت‌تر و قدرتمندتر از گذشته خواهد شد و این موضوع را در این چند دهه به عینه تجربه کرده‌ایم.

مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران همچنین ضمن ادای احترام به شهدای فاجعه انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیر ۱۳۶۰ به‌ویژه شهید مظلوم دکتر بهشتی، صبر و گذشت خانواده شهدا و ایثارگران را نیز مایه مباهات و از افتخارات انقلاب عنوان کرد.

گفتنی است شهید والامقام محمد رواقی دارای مدرک کارشناسی ارشد، معاون وزیر و مدیرعامل وقت شرکت ملی فرش ایران بود که در هفتم تیر ماه ۱۳۶۰ در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده