تاریخ: ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۳۸
کد خبر: ۲۶۹۰۳۲
‌می‌متالز - دادگاه عالی بریتانیا درخواست نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به منظور بازگرداندن دارایی کشورش را رد کرد.

به گزارش می‌متالز، روز جمعه رویترز گزارش داد که دادگاه عالی بریتانیا درخواست دولت ونزوئلا برای دسترسی به ذخایر طلای این کشور به ارزش یک میلیارد دلار را که در حال حاضر در بانک انگلستان است، رد کرد.

بر اساس این گزارش، دادگاه عالی بریتانیا تصمیم اخیر دادگاه عالی ونزوئلا را که از درخواست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور برای بازگرداندن طلا از بریتانیا حمایت کرده بود، رد کرد.

مادورو و گوایدو هر دو هیات مدیره‌ای را برای بانک مرکزی ونزوئلا (CBV) منصوب کردند، اما دستورالعمل‌های متناقضی برای ذخایر طلا صادر کردند. وکلای هیات مدیره این بانک به عنوان نماینده مادورو گفتند که او قصد دارد مقداری از طلا را برای تامین مالی کمپین ونزوئلا علیه همه‌گیری کرونا و حمایت از سیستم مراقبت‌های بهداشتی این کشور بفروشد. با این حال، به گفته گوایدو، مادورو به دنبال طلا برای پرداخت بدهی‌های خارجی دولت خود است.

کارشناسان می‌گویند تصمیم دادگاه بریتانیا بی‌سابقه است، زیرا به معنای تفسیر قانون اساسی یک کشور توسط دادگاه یک کشور دیگر است. در حال حاضر حدود ۳۱ تن طلای ونزوئلا به ارزش تقریبی ۱.۵ میلیارد دلار در بانک انگلستان نگهداری می‌شود.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده