تاریخ: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۱۸
کد خبر: ۲۶۹۶۴۰
‌می‌متالز - مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران ضمن حضور در این سازمان با علیرضا شهیدی رئیس و جمعی از معاونان و مدیران وی بازدید کرد.

به گزارش می‌متالز، در این نشست که به منظور بررسی وضعیت فرهنگی و استخدامی ایثارگران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور برگزار شد، رئیس این سازمان با بیان این‌که در تلاشیم وضعیت ایثارگران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بهبود پیدا کند، گفت: یکی از دغدغه‌های سازمان استخدام و تبدیل وضعیت ایثارگران است که البته با وجود تلاش‌های انجام شده، به واسطه برخی قوانین در برخی موارد به بن‌بست رسیده‌ایم.

علیرضا شهیدی ضمن ابراز امیدواری از این‌که با مساعدت وزارت صمت گره از مشکل وضعیت ایثارگران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور باز شود، افزود: در جهت توانمندسازی ایثارگران در بسیج مهندسی بسیاری از فعالیت‌های فنی و علمی بر دوش ایثارگران سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور است که بسیاری از این افراد فرزندان، برادران، خواهران و همسران ایثارگران و شهدا هستند.

همچنین مشاور رئیس سازمان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در امور ایثارگران نیز گفت: علاوه بر تسریع مشکلات ایثارگران سازمان، مسئولیت اجتماعی و تبیین فرهنگ ایثارگری در سرلوحه فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور قرار گرفته است.

احمد رضازاده با بیان این‌که این سازمان به عنوان مجموعه‌ای علمی و تخصصی سعی کرده از انتشار اخبار نادرست و بدون پایه علمی جلوگیری کند، خاطرنشان کرد: همواره در برابر اخبار نادرست که ممکن است جامعه را به سمت تنش ببرد و پایه‌های فرهنگی جامعه را متزلزل کند ایستادگی کرده‌ایم.

همچنین مشاور وزیر صمت در امور ایثارگران با بیان این‌که در وزارت صمت در سه حوزه اولویت‌بندی برنامه‌های مرتبط با ایثارگران انجام شده، گفت: ارتقای جایگاه ایثارگران در وزارتخانه از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ در بین دستگاه‌های دولتی به بالای ۵۰ درصد رسیده و جلسات مختلفی با کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان‌های اداری و استخدامی به منظور تسریع در روند وضعیت استخدامی ایثارگران برگزار شده است.

به گفته حسن ممتحن، علاوه بر بحث استخدامی دو موضوع مهم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از سمت وزارتخانه به سوی جامعه پیگیری می‌شود، زیرا رفتار‌های مناسبی در حوزه اخلاق، اقتصاد و گفتمان داشته باشیم و بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را فرهنگ‌سازی کنیم.

وی با اشاره به این‌که یکی دیگر از برنامه‌های امور ایثارگران وزارت صمت استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد جهت ترویج فرهنگ و خدمات به ایثارگران است؛ گفت: کمیته توانمندسازی ایثارگران صنعت و معدن به شکل جدید تشکیل شده به نحوی که مشاورین دستگاه‌های مختلف در سازمان‌ها در این کمیته‌ها حضور داشته باشند و در ادامه کمیته‌های فرعی نیز جهت تاثیرگذاری مطلوب‌تر تشکیل شود.

شایان ذکر است در پایان این نشست عملکرد سه ساله سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در حوزه ایثارگران و گزارش فعالیت‌ها و تسهیلات ارایه شده به ایثارگران به مشاور امور ایثارگران وزارت صمت ارایه شد.

منبع: شاتانیوز

عناوین برگزیده