تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۱۳
کد خبر: ۲۷۴۲۲۲
‌می‌متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از مخالفت تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت توسط این کمیسیون خبر داد.

به گزارش می‌متالز، حجت الاسلام جواد حسینی کیا عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تفکیک وزارت خانه صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت مخالف هستند و این موضوع را به دولت اعلام کرده‌اند.

وی افزود:، اما اگر دولت اصرار به تفکیک داشته باشد باید یک وزیر به مجلس معرفی کند، زیرا طبق قانون زمانی که وزارتخانه‌ای تفکیک می‌شود وزیر حاضر در منصب خود باقی می‌ماند و یک وزیر برای وزارتخانه جدید معرفی می‌شود و اینکه بیان می‌شود دولت باید دو وزیر معرفی کند این خلاف قانون است.

عضوکمیسیون صنایع مجلس گفت: هنوز دولت به مجلس اعلام نکرده است که قرار است طرح مجلس در دستورکار قرار بگیرد یا لایحه‌ای خواهد داد که این بلاتکلیفی مانع شده که تفکیک وزارت صمت دستورکار مجلس قرار بگیرد.

حسینی کیا تاکید کرد: مهلت دولت برای تفکیک دو وزارت خانه تمام شده و باید آن را تعیین تکلیف کند، اما اکنون استیضاح وزیر صمت در دستور کار نیست و رای نیاورده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده