تاریخ: ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۱۸
کد خبر: ۲۷۴۳۴۳
مدیر کل صمت استان خراسان شمالی:
‌می‌متالز - به گزارش روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی به نقل از ایسنا، مدیر کل صمت استان گفت: فقط یک درصد از لاستیک‌های فرسوده در این استان جذب واحد‌های بازیافتی نمی‌شود.

به گزارش می‌متالز، حسین حاجی بگلو در پاسخ به این سوال که متاسفانه در اطراف شهر بجنورد مشادهده می‌شود که برخی از افراد لاستیک‌های فرسوده را برای فروش سیم‌های موجود در آن می‌سوزانند که آلودگی‌های زیست محیطی را به همراه دارد، اظهار کرد: فقط یک درصد از این لاستیک‌ها سوزانده و جذب واحد‌های بازیافتی در این استان نمی‌شوند.

وی افزود: در حال حاضر استقبال خوبی از مواد حاصل از فرآوری لاستیک‌های فرسوده در کشور‌هایی همچون عراق، پاکستان، آذربایجان و ... می‌شود بنابراین دلیلی وجود ندارد که این لاستیک‌ها جذب واحد‌های فرآوری نشود و مواد فرآوری حاصل از آن صادر نشود.

حاجی بگلو ادامه داد: از سوی دیگر در حال حاضر واحد‌های بازیافتی لاستیکی خوبی در خراسان شمالی راه اندازی شده که یکی از این واحد‌ها در جاجرم و دو واحد نیز در شهرک صنعتی بیدک بجنورد قرار دارند.

وی بیان کرد: مواد حاصل از فرآوری لاستیک ها، پودر و گرانول است که پودر به دست آمده برای تهیه آسفالت، کف پوش و ... در این استان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مقام مسوول تصریح کرد: در این استان ۱۴۰ واحد صنفی عمده و خرده فروش لاستیک وجود دارد، اما یک واحد تولیدی لاستیک در آن قرار ندارد.

منبع: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی

عناوین برگزیده