تاریخ: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۲۷
کد خبر: ۲۷۴۵۷۶
مدیرعامل صنایع آلومینیوم آبسکون عنوان کرد:
‌می‌متالز - مدیرعامل شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون گفت: در تلاش هستیم با به روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، علاوه بر ایجاد اشتغال و افزایش تولید، به بازار‌های جهانی راه پیدا کنیم.

به گزارش می‌متالز، هبت‌الله فاضلی ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح‌های توسعه‌ای، بیان کرد: توسعه پایدار باعث ایجاد رونق اقتصادی و پیشرفت سازمان و همچنین دست‌یابی به تکنولوژی روز دنیا خواهد شد. ضمن اینکه به‌روزرسانی مداوم ماشین‌آلات، طراحی‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای همواره در دستور کار شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون قرار داشته است.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اجرای طرح‌های توسعه‌ای، عنوان کرد: شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون در نظر دارد جهت افزایش تولید و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، دستگاه پرس اکستروژن بسیار پیشرفته با ظرفیت بیش از دو هزار و ۵۰۰ تن را خریداری و به زودی راه‌اندازی کند. این مسئله به عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت در راستای افزایش تولید و بهره‌گیری از تکنولوژی روز در دستور کار قرار گرفته است. همچنین با توجه به اینکه شرکت برای تولید مقاطع آلومینیومی، پادرکوتینگ، آندایزینگ، درو پنچره‌سازی و اجرای ساختمان کرتین وال نیازمند شیشه است، بنابراین راه‌اندازی خط شیشه را به عنوان یکی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای در دستور کار داریم و در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهیم رساند.

مدیرعامل شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون اذعان کرد: طراحی و محاسبه تمام پروژه‌های ساختمانی توسط دفتر فنی شرکت صورت می‌پذیرد و همچنین تامین آلومینیوم مورد نیاز پروژه‌های آبسکون توسط خود شرکت انجام می‌شود؛ بنابراین افتخار می‌کنیم که به خودکفایی کامل در صنعت آلومینیوم دست یافته‌ایم و ضرورت دارد جهت حضور موثر و موفق در بازار ایران، از لحاظ نرم‌افزازی و تجهیزات همواره به روز باشیم.

فاضلی در ادامه تصریح کرد: در نظر داریم در تولید بیلت آلومینیومی نیز برنامه‌ریزی داشته باشیم و امیدوار هستیم سایر تولیدکنندگان محصولات آلومینیومی به ویژه بیلت نیز ضمن به‌روزرسانی ماشین آلات خود و استفاده از تکنولوژی روز دنیا، به خودکفایی در تولید بیلت دست پیدا کنند و در جهت پیشرفت کشور گام بردارند‌

وی در ادامه مطرح کرد: بهره‌برداری از طرح‌های توسعه‌ای شرکت با به کارگیری از تکنولوژی و دانش روز دنیا، علاوه بر افزایش درآمد، باعث افزایش تولید و ایجاد امید و انگیزه در صنایع آلومینیومی خواهد شد و در تلاش هستیم قدم‌های مثبتی در این راستا برداریم.

مدیرعامل شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون با اشاره به اهمیت به کارگیری از نیرو‌های متخصص داخلی در اجرای طرح‌های توسعه‌ای، گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تولید، اشتغال‌زایی و خودکفایی در تولید، خدا را شاکر هستیم که درحال حاضر تمام پروژه‌های بزرگ ساختمانی شرکت آبسکون توسط متخصصان داخلی همراه با استاندارد‌های جهانی انجام می‌شود. برای مثال، ساختمان چهل طبقه غدیر و مجلس شورای اسلامی، ساختمان شهید خرازی و پروژه‌های بزرگ دیگر، همه و همه نمونه هنر متخصصان داخلی در شرکت آبسکون است و خوشبختانه این شرکت توانایی انجام پروژه‌هایی از این دست و حتی پیشرفته‌تر را در خارج از کشور دارد. خودکفایی در تولید و عدم وابستگی به خارج از کشور، در دستور کار مدیریت شرکت صنایع آلومینیوم آبسکون قرار گرفته است و روز به روز بر اهمیت تحقق آن در مجموعه مدیریتی شرکت افزوده خواهد شد.

فاضلی در پایان ضمن تاکید بر آموزش نیروی انسانی متخصص در راستای تحقق توسعه، یادآور شد: شرکت آبسکون تعداد نیرو‌های انسانی متخصص خود را از ۱۲۰ نفر در سال ۱۳۹۹، به ۲۵۰ نفر در سال جدید افزایش داده است و امیدوار هستیم با توجه به طرح‌های توسعه‌ای شرکت و همچنین ورود به بازار درو پنچره و پروفیل و نماسازی ساختمان در آینده، این تعداد را هرچه بیشتر افزایش دهیم.

منبع: فلزات آنلاین

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده