تاریخ: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۰۸
کد خبر: ۲۸۰۸۸۴
‌می‌متالز - بورس کالای ایران از پذیرش ۵ کالا و محصول متعلق به ۵ شرکت و همینطور ۳ قطعه زمین در بازار اصلی و فرعی بورس کالا خبر داد.

به گزارش می‌متالز، براساس اطلاعیه مدیریت پذیرش بورس کالای ایران، آرگون و شمش فولادی ۲ شرکت برای عرضه در بازار اصلی پذیرش شد.

شایان ذکر است پذیرش کالا‌ها و محصول‌های مذکور پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصد و شصتمین و دومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲۴ آبان به تصویب رسید.

به این ترتیب، آگون شرکت فولاد زرند ایرانیان راهی بازار اصلی بورس کالای ایران می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: شمش فولادی شرکت پولاد آذر ماهان نیز در بازار اصلی بورس کالا پذیرش شد.

همچنین مدیریت پذیرش بورس کالای ایران در اطلاعیه جداگانه دیگری از پذیرش کلوخه باریت، پروفیل فولادی، ضایعات فلزی و ۳ قطعه زمین متعلق به ۴ شرکت در بازار فرعی بورس کالا خبر داد.

پذیرش کالا‌های مذکور پس از بررسی مدارک و مستندات در سیصد و شصت و دومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ ۲۴ آبان به تصویب رسید.

به این ترتیب، ۵۰۰ هزار تن کلوخه باریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را راهی بازار فرعی بورس کالا می‌شود.

همچنین ۵ هزار تن پروفیل فولادی شرکت بازرگانی کیانشرق ایران در بازار فرعی پذیرش شدند.

علاوه بر این، ۱۷۰۰ نن ضایعات فلزی شرکت قالب‌های صنعتی ایران خودرو برای عرضه در بورس کالا پذیرش شدند.

سه قطعه زمین به پلاک‌های ثبتی ۱۵۶۳۰/۴۶۶۵ و ۵۷۷۸ و ۴۲۶۸ متعلق به تامین سرمایه نوین و لیزینگ اقتصاد نوین (به صورت مشترک) که عرضه کننده آن تامین سرمایه نوین است، برای عرضه در بازار فرعی پذیرش شدند.

زمین با پلاک ثبتی ۱۵۶۳۰/۴۶۶۵ مسکونی بوده و دارای مساحت عرصه و عیان ۲۴۴۳.۶ مترمربع است. مستحدثات، ابنیه و تاسیسات آن نیز شامل حق سرقفلی ۶ باب مغازه و طبقه فوقانی مغازه‌های خریداری شده است و از ۱۴ مغازه تجاری حق سرقفلی تعداد ۸ واحد تجاری متعلق به غیر است. همچنین سه باب از ۶ باب مغازه و طبقه فوقانی مغازه‌ها بعد از خریداری تخریب شده اند و تعداد ۱۱ باب مغازه و زیرزمین در حال حاضر فعال هستند.

بر اساس این گزارش، زمین با پلاک ثبتی ۵۷۷۸ و همینطور زمین با پلاک ثبتی ۴۲۶۸ نیز دارای کاربری مسکونی هستند و به ترتیب مساحتی معادل ۱۴۲.۵ مترمربع و ۲۸۲.۳ مترمربع دارند. این زمین‌ها گودبرداری شده است.

گفتنی است تمامی زمین‌های مذکور در اردبیل واقع شده اند و قرار است به صورت یکجا عرضه و به فروش گذاشته شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده