تاریخ: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۱۴
کد خبر: ۲۸۰۹۶۳
در دیدار مدیران ارس و مس سونگون عنوان شد؛
‌می‌متالز - مدیر مجتمع مس سونگون خواستار الحاق معدن مس سونگون به منطقه آزاد ارس شد و از سرمایه‌گذاری مس سونگون در ارس خبر داد.

به گزارش می‌متالز، مجید کیانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با مدیر مجتمع مس سونگون دستور تشکیل تیم مشترک برای مطالعه سرمایه‌گذاری در معدن مس مسجد داغی را صادر کرد.

وی همچنین با پیشنهاد همکاری در توسعه معدن مس سونگون و سرمایه‌گذاری مشترک در معدن مسجد داغی و چند پروژه تولیدی و صنعتی مرتبط با این صنعت از سوی مدیر مجتمع مس سونگون موافقت کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با استقبال از طرح راه‌اندازی صنایع پایین دست مس در منطقه آزاد ارس، اظهار داشت: راه‌اندازی ساب‌زون صنایع معدنی و مس در ارس و تولید صنایع پایین دست مس و توسعه خوشه‌ای این صنعت، قطعا گام موثری برای کمک به اقتصاد کشور خواهد بود.

وی در پاسخ به تامین نیاز خودرو‌های کامیونی و معدنی مجتمع مس سونگون، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کامیون‌های شرکت آمیکو نیاز حمل‌ونقل جاده‌ای را رفع می‌کند؛ برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز زمینه تولید دستگاه حمل‌ونقل معدنی دامپ تراک و سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت آمیکو فراهم است.

کیانی دستور نگارش متن تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان منطقه آزاد ارس با مجتمع مس سونگون را صادر و با سرمایه‌گذاری مجتمع مس سونگون در تولید تایر ماشین معدنی دامپ تراک و برخی قطعات وارداتی معدنی موافقت کرد.

وی خطاب به مدیران مجتمع مس سونگون، گفت: از توان کارخانه‌های فعال ارس در زمینه خودروسازی و فولاد و سرمایه گذاری مشترک استفاده کنید.


مس سونگون با ۷ درصد اکتشاف بزرگترین معدن مس خاورمیانه است


مدیر مجتمع مس سونگون نیز در این دیدار خواستار الحاق معدن مس سونگون به منطقه آزاد ارس شد و بیان داشت: مس سونگون با ۷ درصد اکتشاف بزرگترین معدن مس خاورمیانه است و با تکمیل فاز‌های توسعه‌ای در آینده نزدیک به یکی از بزرگترین معادن مس جهان و به یکی از پنج پروژه عظیم سرمایه‌گذاری در کشور تبدیل می‌شود.

معبود عباس‌زاده افزود: علاقمند به بهره‌مندی از ظرفیت‌های قانونی ارس برای توسعه صنعت مس استان و تامین بخش بزرگی از نیاز‌های کشور هستیم.

مدیر مجتمع مس سونگون گفت: مجموع صادرات استان آذربایجان‌شرقی کمتر از یک و نیم میلیارد دلار است، درحالیکه ارزآوری مجتمع مس سونگون چهار میلیارد دلار است.

وی از پیشنهاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس برای استفاده از ظرفیت کارخانه‌های فعال در صنعت فولاد و خودرو برای تامین نیاز‌های مجتمع مس سونگون و راه‌اندازی معدن مسجد داغی استقبال و تاکید کرد: آماده اقدام در سریع‌ترین زمان ممکن هستیم.

منبع: تحلیل بازار

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده