تاریخ: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۴۲
بازدید: ۳۵
کد خبر: ۲۸۱۱۵۲
مدیرعامل کارگزاری بهین‌پویا؛

بورس از تورم جامانده و پتانسیل رشد دارد

‌می‌متالز - مدیرعامل کارگزاری بهین پویا گفت: اختلاف نرخ ارز در سامانه نیما با نرخ ارز در بازار آزاد در روند بازار سرمایه تاثیرگذار بوده و انتقادات فعالان بورس به این اختلاف نرخ منطقی است؛ اما در هر صورت بازار سرمایه از تورم جا مانده و از نگاه تحلیلی پتانسیل رشد دارد.

به گزارش می‌متالز، نادر جزایری در خصوص اختلاف ارز نیمایی با نرخ‌های بازار آزاد، گفت: اختلاف نرخ ارز در سامانه نیما با نرخ ارز در بازار آزاد در روند بازار سرمایه تاثیرگذار بوده و انتقادات فعالان بورس به این اختلاف نرخ منطقی است.
وی افزود: بازار سرمایه ما از تورم جا مانده و حتی در صورت عدم توافق، از نگاه تحلیلی پتانسیل رشد دارد؛ اما با توجه به وضعیت اقتصادی کشور شاید تک نرخی شدن ارز و برداشتن نرخ‌های نیمایی تورم‌را باشد و سفره مردم را کوچکتر کند. با وضعیت فعلی اقتصاد کشور به نظر می‌رسد شاید تلاش سیاست‌گذاران برای کنترل نرخ ارز و کاهش نرخ ارز در بازار آزاد، منطقی‌تر باشد. بازار سرمایه نیز برای رشد، انگیزه‌های دیگری به جز افزایش نرخ ارز دارد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: مهمترین اتفاقی که می‌تواند نقدینگی جدیدی وارد بازار سرمایه کرده و منجر به پویایی بورس شود، بازگشت اعتماد به این بازار است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین