تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۱۵
کد خبر: ۲۸۱۲۴۶
‌می‌متالز - رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در راستای حفظ و حراست از حقوق بیت المال، دستگاه عدلیه با همکاری اداره کل اطلاعات استان از تضییع بیش از پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال حقوق دولتی در یکی از معادن شهرستان محلات جلوگیری کرد.

به گزارش می‌متالز، حجت‌الاسلام سید «عبدالمهدی موسوی» افزود: پس از دو سال توقف فعالیت معدن b ۴ منطقه عباس آباد شهرستان محلات به علت تخلفات متعدد بهره بردار و برداشت بدون مجوز ۲۱۶ هزار تن ماده معدنی، با دستور قضایی، این معدن به همراه دپوی ۲۱۶ هزار تن سنگ کوب موجود در آن از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت به مزایده گذاشته شد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: در نهایت علاوه بر فروش سنگ‌های دپو شده و پیشگیری از تضییع کلان حقوق بیت المال و دولت، معدن مذکور با پرداخت ۲۸ درصد حقوق دولتی به بهره بردار جدید واگذار شد.

حجت الاسلام موسوی افزود: با ورود دادستان مرکز استان و پیگیری دادستان شهرستان محلات به موضوع مذکور، ۲۱۶ هزار تن سنگ معدن که توسط بهره بردار فاقد مجوز استخراج شده و مدت‌ها در محل معدن دپو شده بود، با صدور دستورات قضایی عملیات رصد و نظارت توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) انجام و با اقدامات به موقع به دولت بازگشت و اصل معدن و سنگ‌های دپو شده پس از برگزاری مزایده به شخص حقوقی واگذار شد.

وی با بیان اینکه هرجا حقوق عامه مردم مورد تضییع قرار بگیرد، دستگاه قضایی ورود قاطع را تکلیف خود می‌داند، گفت: از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده چنین مواردی با گزارش به موقع خود، مرجع قضایی را در اجرای این تکلیف خطیر یاری کنند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکزی

عناوین برگزیده