تاریخ: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۴۷
کد خبر: ۲۸۱۳۰۸
طاهری در دیدار با بهره‌برداران معدنی و مدیران واحد‌های صنایع معدنی عنوان کرد:
‌می‌متالز - نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس در دیدار با بهره‌برداران معدنی و مدیران واحد‌های صنایع معدنی گفت: پیشنهاد‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایمیدرو در استان زنجان وجود دارد که این سرمایه‌گذاری نیاز بخش معدن است.

به گزارش می‌متالز، مصطفی طاهری نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در دیدار با بهره‌برداران معدنی و مدیران واحد‌های صنایع معدنی که با حضور معاون وزیر و رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی برگزار شد با بیان اینکه ایمیدرو در دو سرفصل به حوزه معدن استان کمک خواهد کرد، گفت: حوزه هزینه‌بر اکتشاف و همچنین بعد زیرساختی فعالیت معدن حوزه‌هایی هستند که قرار است ایمیدرو کمک کند چرا که بخش خصوصی توان فعالیت در این دو حوزه را ندارد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه معدن همواره با بحث‌های اجتماعی مواجه است، افزود: فعالان معدن تلاش‌هایی در این حوزه می‌کنند، ولی حضور ایمیدرو تسهیل کننده معضلات موجود در این حوزه است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بهبود وضعیت زیرساخت‌هایی مانند آب و راه می‌تواند راه‌کار کاهش مشکلات اجتماعی ناشی از فعالیت معادن باشد، بیان کرد: در این مورد توافقاتی با ایمیدرو انجام شده که اگر عملیات شود تسهیل‌گر امور خواهد بود.

طاهری، حوزه معادن را سرمایه‌گذاری دانست و ادامه داد: طبق قانون ایمیدرو نمی‌تواند سرمایه‌گذاری مستقیم انجام دهد مگر اینکه بخش خصوصی آماده سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه پیشنهاد‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایمیدرو در استان زنجان وجود دارد، افزود: این سرمایه‌گذاری نیاز بخش معدن است که بعد از انجام کار مطالعاتی ارائه خواهد شد که اگر بخش خصوصی پیشگام سرمایه‌گذاری نباشد به صورت مشارکتی و یا به تنهایی ایمیدرو فعالیت خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده