تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۲:۱۸
کد خبر: ۲۸۱۶۱۱
افزایش قانون گذاری در حوزه ارز‌های دیجیتال:
‌می‌متالز - لایحه کریپتوکارنسی برزیل که چندین بار به دلیل رای گیری عمومی کنار گذاشته شد، ممکن است در هفته بعد مورد بحث و رأی گیری قرار گیرد. بر اساس گزارش ها، لایحه کریپتوکارنسی با شماره ۴.۴۰۱/۲۰۲۱ در دستور کار قرار خواهد گرفت تا توسط اتاق نمایندگان مورد بحث قرار گیرد.

به گزارش می‌متالز، لایحه کریپتوکارنسی برزیل، پروژه‌ای که به دنبال تنظیم اقدامات صرافی‌های ارز‌های دیجیتال و عوامل نگهبانی و همچنین ایجاد قوانین شفاف استخراج ارز‌های دیجیتال است، هفته آینده در دستور کار اتاق نمایندگان قرار خواهد گرفت. این لایحه که قبل از رای گیری عمومی که در ۲۰ اکتبر برگزار شد کنار گذاشته شده بود، قرار است در ۲۲ نوامبر مورد بحث قرار گیرد.

این لایحه چهارمین مورد از لیست است که در آن جلسه مورد بحث قرار می‌گیرد. با این حال، نمایندگان می‌توانند دستور کار روز را تغییر دهند و بررسی این لایحه را به تعویق بیاندازند، همانطور که قبلاً اتفاق افتاده است.

همچنین روی کار آمدن رئیس جمهور لولا داسیلوا ممکن است تغییرات مهمی در قانون بودجه سال ۲۰۲۳ ایجاد کند که شاید باعث ایجاد فرصت‌های جدید برای کریپتو شود.

صحبت شخصیت‌های کریپتویی برزیل در مورد ورشکستگی صرافی FTX

رویداد‌های مربوط به توقف برداشت و متعاقب آن ورشکستگی FTX، یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتال جهان، باعث شد چندین شخصیت در صنعت ارز‌های دیجیتال در برزیل اهمیت تصویب این لایحه را لمس کنند.

روبرتو داگنونی، مدیرعامل ۲TM، شرکت هلدینگ مرکادو بیت کوین، یکی از بزرگترین صرافی‌های برزیل، اظهار داشت:

این ورشکستگی اگر جنبه خوبی داشته باشد این است که قانون را در اولویت قرار می‌دهد، قوانینی که در حال حاضر وجود دارد برای برخی از بازیگران این صنعت قابل اجرا نبوده است.

برزیل یکی از کشور‌هایی است که از ورشکستگی صرافی FTX متاثر شده است. بر اساس داده‌های کوینجکو، برزیل دهمین کشور آسیب‌دیده از ورشکستگی FTX بوده است، همچنین برزیلی‌ها آماده شده‌اند تا اقدامات قانونی را در چندین حوزه قضایی انجام دهند.

بر اساس یک طرح دعوی حقوقی، مشتریانی که بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار در این صرافی داشته اند مشمول جبران بخشی از ضرر میشوند.

منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلاین

عناوین برگزیده