تاریخ: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۰:۵۷
کد خبر: ۲۸۱۶۷۲
‌می‌متالز - پوربلوچی گفت: نیاز بسیار زیاد حوزه کشاورزی و حوزه صنایع و معادن شهرستان به تأمین آب پایدار که با توجه به اجرای انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان‌های شمالی استان و فاصله بیست کیلومتری ایستگاه طراحی با حوزه شهرستان زرند امکان تأمین آب وجود دارد.

به گزارش می‌متالز، غلامرضا پوربلوچی نماینده استان کرمان در یازدهمین اجلاسیه شورای عالی استان‌ها که با حضور دکتر رئیسی ریاست محترم جمهوری در تهران برگزار گردید، با تشکر و قدردانی از سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان و مصوبات تدوین شده برای پروژه‌های عمرانی، زیربنایی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، گفت: شهرستان زرند یکی از شهرستان‌های شمالی استان کرمان و بهشت معادن استان می‌باشد که با وجود معادن سرشار زغال‌سنگ، سنگ‌آهن، گچ، مس و ... و با راه‌اندازی صنایع و کارخانجات بزرگ صنعتی از قبیل کارخانه کنستانتره و گندله‌سازی زغالشویی، کک سازی، پالایش قطران و تولید شمش فولادی و همچنین به بهره برداری رسیدن نیروگاه‌های بزرگ تولید برق به قطب اقتصادی استان کرمان تبدیل شده است.

وی افزود: به منظور ایجاد زمینه‌های رشد اقتصادی و جذب سرمایه‌گذاران برای رونق اقتصادی و اشتغال و تولید دانش‌بنیان، نیاز به تکمیل پروژه‌های زیربنایی و عمرانی و فراهم نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاری مشهود است.

پوربلوچی نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها، در ادامه نیاز‌های شهرستان زرند در حوزه‌های مختلف را شرح داد و به عنوان مطالبه از رئیس‌جمهور مطرح کرد و اظهار داشت: نیاز بسیار زیاد حوزه کشاورزی و حوزه صنایع و معادن شهرستان به تأمین آب پایدار که با توجه به اجرای انتقال آب از خلیج فارس به شهرستان‌های شمالی استان و فاصله بیست کیلومتری ایستگاه طراحی با حوزه شهرستان زرند امکان تأمین آب وجود دارد.

نماینده استان کرمان در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: دوبانده نمودن محور اصلی و شریانی زرند به مسجد ابوالفضل (ع) به طول ۳۰ کیلومتر که در اثر عبور کامیون حمل بار‌های صنعتی و معدنی و ترانزیت کالا و خودرو‌های سبک و نیمه سنگین حمل بار و مسافر پاسخگوی ترافیک بسیار سنگین عبوری نبوده و همواره حوادث ناگواری با تلفات مالی و جانی بسیار زیاد اتفاق می‌افتد.

وی افزود: دوبانده کردن محور اصلی زرند _ سیریز _ بافق یزد به طول ۱۵۰ کیلومتر که به دلیل قرار گرفتن صنایع و معادن بزرگ در مسیر و ترانزیت حمل و نقل کالا و بار میان استان‌های کرمان و یزد، ترافیک سنگینی را متحمل می‌شود و حوادث جانی و مالی زیادی را به دنبال دارد.

پوربلوچی در پایان مطالبه بعدی را این‌گونه عنوان کرد: ابلاغ تسهیلات کشاورزی به خصوص تسهیلات مربوط به سرمازدگی محصولات باغات کشاورزی پسته که خسارت بیش از ۸۰ درصدی محصول پسته تولید شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و امهال تسهیلات سررسید شده کشاورزی سال جاری به دلیل عدم توان پرداخت کشاورزان ناشی از کاهش شدید منابع مالی که محل تأمین آن تولید محصول پسته می‌باشد را از ریاست محترم جمهور خواستارم.

منبع: صدای زرند

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده