تاریخ: ۲۴ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۵:۱۸
کد خبر: ۲۸۸۲۴۰
‌می‌متالز - استاندار هرمزگان گفت: در تلاش هستیم تا معادن و میادین نفتی و گازی جدیدی را در استان هرمزگان فعال کنیم که این امر در نرخ رشد اقتصادی استان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

به گزارش می‌متالز، نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان هرمزگان به ریاست استاندار هرمزگان پیش از ظهر امروز با حضور استاندار هرمزگان و احمد مرادی، نماینده مردم حوزه مرکزی استان در مجلس شورای اسلامی برگزار و بخش‌هایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

استاندار هرمزگان در بررسی روند رشد اقتصادی هرمزگان، با بیان اینکه عمده رشد اقتصادی جنوب کشور در ۶ ماهه دوم سال محقق می‌شود، اظهار داشت: در تلاش هستیم تا معادن و میادین نفتی و گازی جدیدی را در استان هرمزگان فعال کنیم که این امر در نرخ رشد اقتصادی استان تاثیر بسیاری خواهد داشت.

دوستی در بررسی طرح‌های مطالعاتی و پژوهشی مورد نیاز استان هرمزگان، عنوان‌کرد: اعتبارات پژوهشی استان باید به سمت مطالعات طرح‌هایی برود که نتایج آن مشکلی از استان را برطرف کند، به عنوان مثال با توجه به اینکه در خوراک دام واردکننده هستیم، تمرکز بر مطالعات امکان تولید صنعتی ریز جلبک‌های بومی خلیج فارس که ظرفیت استفاده به عنوان خوراک دام را دارد می‌تواند علاوه بر رفع نیاز استان و کشور از خروج میزان زیادی ارز هم جلوگیری می‌شود.

وی مطالعات آب را یکی از اولویت‌های استان عنوان‌کرد و افزود: با توجه به اینکه هرمزگان استانی کم عرض بوده و بیشتر حجم رواناب‌های ورودی به هرمزگان از سایر استان‌ها است، مطالعات این حوزه باید به صورت فرااستانی و در سطح حوزه آبریز انجام شود و برای آن نیز باید اعتبارات ملی دیده شود که رایزنی‌های اولیه آن با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

استاندار هرمزگان در بررسی طرح‌های تعیین کاربری اراضی خارج از حریم شهر‌ها و آبادی‌های استان، عنوان کرد: اگر کسی قبل از دریافت مصوبه شورای برنامه‌ریزی و دیگر مجوز‌های قانونی، در زمینی که خواهان آن است بنایی احداث کند، متصرف محسوب می‌شود و در این بحث مماشاتی نخواهیم داشت.
دوستی تصریح کرد: زمین مانند نفت است و آیندگان نیز در آن سهم دارند بر همین اساس باید واگذاری اراضی با حساسیت بالایی انجام شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده