تاریخ: ۲۶ دی ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۴:۳۷
بازدید: ۱۳۱
کد خبر: ۲۸۸۲۷۲
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

شاخص بورس ۳۶ هزار واحد رشد کرد

‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۳۶هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه، بیش از ۱۵ میلیارد و ۳۴ میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر ۹ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان در بیش از ۶۶۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۳۶ هزار و ۹۶۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۶۸۰ هزار و ۶۷۵ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های گسترش نفت و گاز پارسیان، مهندسی نصیر ماشین و موتورسازان تراکتورسازی ایران افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۱۰ میلیارد و ۴۹۹ میلیون ورقه به ارزش ۲۲۲ هزار و ۷۱ میلیارد تومان در ۴۱۳ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۳۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۱ هزار و ۳۷۶ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های بیمه پاسارگاد، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات شد و در مقابل شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گیلان و سرمایه‌گذاری اقتصاد شهر طوبی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده