تاریخ: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۲:۴۹
کد خبر: ۲۸۹۴۹۱
سرپرست اداره کل صمت مازندران خبر داد؛
‌می‌متالز - در پی برگزاری مزایده بسته‌ها و محدوده‌های معدنی که در مازندران برگزار شد، ۲۱ پروانه مرتبط با بخش معدن، در فهرست فعال‌سازی قرار گرفته‌اند.

به گزارش می‌متالز، «محمدحسن صبوری‌دیلمی» سرپرست اداره کل صمت استان مازندران، با اعلام این خبر گفت: با توجه به برگزاری مزایده عمومی که در روز‌های اخیر در مازندران برگزار شد، تعداد ۲۱ پروانه معدنی در غالب ۱۳ پروانه اکتشافی و ۸ پروانه بهره‌برداری معدنی، توسط سرمایه گذاران انتخاب و در دستور فعال سازی قرار گرفته اند.

وی افزود: این مزایده‌های معدنی با پیگیری معاونت امور معادن اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان مازندران و در پی شناسایی پروانه‌های غیرفعال معدنی صورت گرفته است.» سرپرست اداره کل صمت استان مازندران با اشاره به اینکه مزایده‌های معدنی استان مازندران از قبل به‌صورت استانی و کشوری اطلاع‌رسانی شده بود، از حضور سرمایه گذاران صاحب نام کشوری بخش معدن در این مزایده‌ها از جمله شرکت ذوب‌آهن اصفهان خبر داد.

صبوری همچنین گفت: این اداره کل به‌شکل جدی پیگیر شناسایی محدوده‌های راکد و غیرفعال معدنی بوده تا براساس قانون معادن و آئین‌نامه‌های اجرایی آن، نسبت به سلب اولویت و صلاحیت پروانه این معادن اقدام و از طریق مزایده به افراد واجد شرایط و به‌طور کلی سرمایه‌گذاران دارای اهلیت واگذار کند.

منبع: شاتانیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده