تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۰:۵۲
کد خبر: ۲۹۲۲۲۶
‌می‌متالز - در چهارمین روز از مرحله سوم عرضه ربع سکه در بورس کالا، ۶ هزار و ۲۹ قطعه تا قیمت ۸.۱ میلیون تومان به متقاضیان فروخته شد.

به گزارش می‌متالز، در چهارمین روز از مرحله سوم عرضه گسترده ربع سکه در بورس کالا، بالغ بر ۶ هزار و ۲۹ قطعه تا قیمت ۸.۱ میلیون تومان به متقاضیان فروخته شد.

بر اساس این گزارش، عرضه ربع سکه در بورس کالا در این مرحله بصورت گواهی سپرده ناپیوسته بوده و فرآیند کشف قیمت جدید هم بصورت ثبت سفارش دفتری با قیمت‌های مختلف است. همچنین ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت کشف شده معاملات گواهی سپرده کالایی ربع سکه خزانه بانک رفاه، محاسبه شده و دیگر مالیات بر ارزش افزوده اخذ نمی‌شود.

طبق شرایط عرضه ربع سکه طلا در بورس کالا، همه اشخاص حقیقی بیش از ۱۸ سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل و حداکثر یک و پنج قطعه خریداری کنند. خریداران می‌توانند پنج روز کاری پس از خرید به خزانه بانک رفاه مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، بصورت فیزیکی معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

مرحله سوم عرضه گواهی سپرده ربع سکه توسط بانک مرکزی به روش حراج چند قیمتی از چهارشنبه ۱۹ بهمن آغاز شده و تا پایان روز چهارشنبه ۲۶ بهمن ادامه خواهد یافت.

منبع: بورس پرس

عناوین برگزیده