تاریخ: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۱:۲۵
بازدید: ۱۴۰
کد خبر: ۲۹۲۲۹۱
سرویس خبر : انرژی
در حاشیه برگزاری نمایشگاه تخصصی پتروشیمی کیش صورت گرفت:

رونمایی از تفاهم نامه دو طرح پتروشیمی عظیم در منطقه ویژه اقتصادی لامرد

‌می‌متالز - در راستای افق نهایی منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از تفاهم نامه دو طرح پتروشیمی عظیم جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد رونمایی شد.

به گزارش می‌متالز، تولید سالانه پنج میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در افق نهایی منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نظر گرفته شده است. به همین منظور ۴۰۰ هکتار از زمین‌های این کانون صنعتی به احداث مراکز پتروشیمی اختصاص یافته است.

با رایزنی‌های مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد، دو طرح پتروشیمی عظیم یعنی سرمایه گذاری سیکلو و پتروشیمی نگین الماس با حجم سرمایه‌گذاری ۳۷ هزار میلیارد به صورت ریالی و ۱۸۰ میلیون دلار به صورت ارزی تحول بزرگی در حوزه صنعت و اقتصاد در جهت منافع ملی ایجاد خواهد شد.

با استقرار این صنایع پتروشیمی ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به فعالیت در این صنایع خواهند شد. نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی لامرد به بنادر تخصصی پارس عسلویه پارسیان در استان هرمزگان مزیت ارزشمندی برای صنایع به ویژه برای فعالیت در صنعت پتروشیمی است. از امتیازات مهم صنعت پتروشیمی تامین مواد اولیه آن در داخل کشور است. صنعت پتروشیمی جزو صنایعی است که در کشورمان دارای مزیت نسبی بوده و با گسترش صنعت پتروشیمی ضمن اینکه بسیاری از نیاز‌های داخلی رفع می‌شود، ارزش افزوده ماده خام نیز به داخل کشور باز می‌گردد و باعث رونق هر چه بیشتر اقتصاد می‌شود.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده