تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۸:۴۹
کد خبر: ۲۹۲۴۶۳
‌می‌متالز - در حالی که گفته می‌شود مدتی است اینترنت استارلینک در ایران فعال شده، وزیر ارتباطات امروز گفته است که ایران قوانین «لندینگ رایت» خود را رسما به استارلینک ابلاغ کرده و حالا منتظر پاسخ این شرکت است.

به گزارش می‌متالز، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات دولت سیزدهم پیرامون ابلاغ قوانین لندینگ رایت کشور به خبرگزاری دانشجو گفت: طبق قواعد اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، هر اپراتوری که قصد ارائه سرویس به کشوری را دارد باید قوانین لندینگ رایت آن کشور را رعایت کند.

وی در ادامه بیان کرد: استارلینک مانند سایر اپراتور‌ها اگر قوانین سرزمینی را رعایت کند از فعالیت آن‌ها استقبال می‌کنیم.

گفتنی است نوزدهم دی‌ماه بود که وزیر ارتباطات فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای در ایران را تایید کرد. وی در آن زمان تاکید کرده بود که تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود و این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن استقبال از فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای در کشور اظهار کرده بود که استقبال از اینترنت ماهواره‌ای مشروط به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران است.

زارع‌پور در حالی بر شروط ایران برای استارلینک تاکید کرده بود که به گفته خودش، در جریان چگونگی فعالسازی استارلینک در ایران نبوده است! او عنوان کرده بود: صاحب و دارنده این شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند می‌تواند آمار صحیح را بدهد.

منبع: تجارت نیوز

عناوین برگزیده