تاریخ: ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۶:۳۳
کد خبر: ۲۹۲۵۰۱
اعظمی مطرح کرد
‌می‌متالز - نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس یکی از مشکلات پیش‌روی حوزه معدن را نبود ماشین‌آلات و تجهیزات مناسب برای حفاری دانست و گفت: در برخی موارد وزارت صمت روی بعضی معادن دست می‌گذارد و نه خود اقدامات مربوط به فعال شدن این معادن را انجام می‌دهد و نه آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

به گزارش می‌متالز، ذبیح الله اعظمی ساردوئی درباره موانع پیش روی استفاده از ظرفیت معادن، گفت: با وجود پیشرفت تکنولوژی و دانش انتظار می‌رود، پهنه‌های معدنی به درستی شناسایی و اقدامات لازم برای اکتشاف، استخراج و صدور پروانه بهره‌برداری به سرعت انجام شود، زیرا با استفاده از این ظرفیت می‌توان از یک سو اشتغال بسیاری ایجاد کرد و از سوی دیگر درآمد ارزی مناسبی برای کشور به ارمغان آورد که متاسفانه اقدامات مربوط به اکتشاف و استخراج معادن به کندی پیش می‌رود.

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما از نظر دارا بودن ظرفیت مس پنجمین کشور دنیا هستیم، اما از نظر استخراج و فرآوری چهاردهمین کشور به بعد هستیم، افزود: ایمیدور باید در این زمینه فعال‌تر عمل کند و با ایجاد زیرساخت‌های مناسب بستر بهره برداری از این معادن را فراهم کند.

وی اضافه کرد: در برخی موارد وزارت صمت روی بعضی معادن دست می‌گذارد و نه خود اقدامات مربوط به فعال شدن این معادن را انجام می‌دهد و نه آن‌ها را به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در حوزه انتخابیه اینجاب اقدامات خوبی در حوزه معادن انجام گرفته، ادامه داد: یکی از این معادن، معدن مس کرور عنبرآباد است، اما اقدامات مربوط به ایجاد زیرساخت‌ها لاکپشتی است و طی ۲ سال فقط ۴ کیولومتر از ۱۶ کیلومتر جاده دسترسی به آن ساخته شده است که باید تسریع شود.

اعظمی با بیان اینکه هرچند اقدامات خوبی در این زمینه انجام گرفته، اما این اقدامات باید تسریع شود، یکی از مشکلات پیش‌روی را نبود ماشین‌آلات و تجهیزات مناسب برای حفاری دانست و گفت: خوشبختانه اقدامات مربوط به واردات این ماشین آلات از سوی بخش خصوصی انجام گرفته است.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی (خانه ملت)

عناوین برگزیده