تاریخ: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۴۳
بازدید:۴۲
کد خبر: ۳۰۳۴۴۸

آیا قیمت نیکل کاهش می‌یابد؟

‌می‌متالز - ناظران صنعت در کنفرانس‌های فلزات این هفته پیش‌بینی کردند که قیمت‌های جهانی نیکل در چند سال آینده با توجه به افزایش عرضه و کاهش هزینه‌های تولید اندونزی، تولیدکننده برتر کاهش می‌یابد.

به گزارش می‌متالز، اندونزی که ۳۸ درصد از عرضه جهانی را در سال ۲۰۲۱ تشکیل می‌داد، قرار است ظرفیت نیکل خود را بین سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ چهار برابر کند و به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن برساند.

الی وانگ، تحلیلگر مستقر در شانگهای بیان کرد: از آنجایی که رشد تولید از تقاضا پیشی می‌گیرد، قرارداد معیار سه ماهه نیکل در بورس فلزات لندن احتمالا امسال با ۷.۵ درصد کاهش، به ۲۳ هزار و ۷۴۱ دلار در هر تن و در سال ۲۰۲۴ به زیر ۲۰ هزار دلار در هر تن خواهد رسید.

بر اساس گزارش بازار فلزات شانگهای در سطح جهانی، تولید نیکل تصفیه‌شده تا سال ۲۰۲۵ از ۸۳ هزار و ۴۰۰ تن در سال ۲۰۲۲، به ۹۹ هزار و ۸۰۰ تن افزایش خواهد یافت.

نیکل به طور سنتی در فولاد ضدزنگ استفاده می‌شود، اما با گسترش استفاده از وسایل نقلیه الکتریکی، به طور فزاینده‌ای در بخش باتری استفاده می‌شود. انتظار می‌رود تقاضای فولاد ضدزنگ در سال ۲۰۲۵ به دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برسد که از دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن در سال ۲۰۲۲ افزایش می‌یابد.

منبع: فلزات آنلاین

عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین