تاریخ: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۳۵
بازدید:۹۱
کد خبر: ۳۰۳۷۶۵

هراس در بازار سهام آمریکا پس از انتشار تصاویر هوش مصنوعی

‌می‌متالز - در پی انتشار تصاویر هوش مصنوعی از وقوع انفجاری در نزدیک وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) که سخنگوی این نهاد آمریکایی آن را تکذیب کرد، موجی از هراس در بازار سهام آمریکا به وجود آمده است.

به گزارش می‌متالز، یک سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه به وقت محلی تایید کرد که هیچ انفجاری در صبح روز دوشنبه در نزدیکی پنتاگون رخ نداده است.

پس از آنکه برخی حساب‌های کاربری در توییتر، یک تصویر ساخته شده توسط هوش مصنوعی را به عنوان یک انفجار بزرگ در نزدیکی پنتاگون در واشنگتن به صورت گسترده منتشر کردند، بازار سهام در این کشور در صبح روز دوشنبه دچار تغییر و تحولاتی شدیدی شد.

شاخص S&P ۵۰۰ امروز صبح پس از انتشار اخبار این انفجار تایید نشده در رسانه‌های اجتماعی به طور قابل توجهی کاهش یافت. هنوز مشخص نیست چه کسی این تصویر را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کرده است، اما یونوس پاکسوی خبرنگار واشنگتن پست ادعا کرده که عامل انتشار این تصویر روسیه بوده است.

پیش از این، روزنامه نیویورک تایمز استفاده نامطلوب از هوش مصنوعی در آینده را نگران کننده توصیف کرده و درباره تحقق کابوس بهره‌برداری از نمونه ربات‌های قاتل در فیلم‌های هالیوودی به عنوان ابزار نظامی در آینده هشدار داده بود.

بنا بر این گزارش، نیویورک تایمز نوشته بود: مقام‌های امنیت ملی آمریکا درباره استفاده احتمالی از فناوری‌های جدید در درگیری‌های سایبری و در موارد شدید، استفاده از سلاح‌های هسته‌ای در آینده هشدار داده‌اند.

این گزارش افزود: هنگامی که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اکتبر گذشته محدودیت‌هایی را در فروش تراشه‌های پیشرفته رایانه‌ای به چین وضع کرد آن را به عنوان بخشی از تلاش خود برای فرصت دادن به صنایع آمریکایی به منظور احیای رقابت پذیری خود عرضه کرد، اما وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) و شورای امنیت ملی دستورکار دومی را دنبال می‌کردند: کنترل تسلیحات.

براساس این گزارش، مقام‌های دفاعی آمریکا مدعی‌اند اگر ارتش چین نتواند به تراشه‌ها دست یابد ممکن است تلاش هایش را برای توسعه سلاح‌های ساخته شده بر اساس هوش مصنوعی کاهش دهد. این امر به کاخ سفید و جهان فرصت کافی خواهد داد تا مقرراتی را برای استفاده از هوش مصنوعی در حسگرها، موشک‌ها و سلاح‌های سایبری وضع کند تا در نهایت مانع از تحقق برخی کابوس‌های هالیوودی شود که یک ربات قاتل و رایانه‌ها خالقان انسانی خود را محبوس می‌کنند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده