تاریخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ، ساعت ۱۳:۳۳
بازدید: ۸۹
کد خبر: ۳۴۰۷۰۴
سرویس خبر : معادن و مواد معدنی
طی سال ۱۴۰۲ صورت گرفت:

احیا و توسعه ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس توسط ایمیدرو

‌می‌متالز - مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: ایمیدرو در قالب این طرح طی سال گذشته، ۴۹۳ معدن کوچک مقیاس را احیا و فعال‌سازی کرده یا توسعه داد.

به گزارش می‌متالز، عباس جرجانی با بیان این مطلب گفت: ایمیدرو با همکاری ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان ها، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند سال گذشته، ۳۷۸ معدن را احیا و فعال‌سازی کرده و نیز ۱۱۵ معدن را توسعه داد.

وی ادامه داد: با راه اندازی کامل و تکمیل ظرفیت پروانه بهره‌برداری این معادن، حدود ۵ میلیون تن به ظرفیت تولید افزوده می‌شود و برای بیش از ۲۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

معرفی ۵۹ بسته پیشنهادی سرمایه‌گذاری

مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با اشاره به معرفی ۵۹ بسته پیشنهادی سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: این بسته‌ها مشتمل بر ۳۲۹ محدوده، در اختیار ادارات کل صنعت، معدن و تجارت استان‌ها قرار گرفته است.

وی افزود: از این میان، ۲ محدوده معدنی در قالب ۲۷ بسته سرمایه‌گذاری در ۱۰ استان (مازندران، گلستان، سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، کرمان جنوبی، زنجان، هرمزگان، آذربایجان شرقی و قزوین) به مزایده گذاشته شده است. از این تعداد، ۱۱ بسته در ۶ استان دارای برنده است.

منبع: ایمیدرو

عناوین برگزیده