تاریخ: ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ، ساعت ۱۴:۵۴
کد خبر: ۲۰۲۰۲۸
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های لابراتورداروسازی دکتر عبیدی، توسعه معدنی و صنعتی صبانور و معدنی و صنعتی چادرملو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، پلیمر آریا ساسول و گروه توسعه مالی مهر آیندگان در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد ۲۲ هزار و ۵۵۴ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۳۲ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۸ میلیارد و ۴۷۸ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸ هزار و ۴۲ میلیارد تومان در بیش از ۷۸۸ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لابراتورداروسازی دکتر عبیدی، توسعه معدنی و صنعتی صبانور و معدنی و صنعتی چادرملو بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های فولاد خراسان، ایران مرینوس و ماشین‌سازی اراک بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان در ۲۴۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۶ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۱۹۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، پلیمر آریا ساسول و گروه توسعه مالی مهر آیندگان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بیمه تجارت نو و اعتباری ملل بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط