تاریخ: ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۳۷
کد خبر: ۲۰۸۷۱۴
‌می‌متالز - عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو گفت: انتظار این است در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها مسوولان معادن کشور را به سمت حمایت از شرکت هپکو سوق دهند.

به گزارش می‌متالز، ابوالفضل رنجبر اظهار کرد: شرایط هپکو همچنان مانند گذشته است و با وجود تهاتر بدهی‌ها، اما هیچ تولیدی در شرکت رقم نخورده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر کارگران هپکو نیمی از حقوق اسفند را دریافت کرده و حقوق فروردین به حساب آن‌ها واریز نشده است.

عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو گفت: با توجه به کاهش بودجه عمرانی در کشور و رکود فعالیت‌های عمرانی نیاز به تولیدات هپکو نیز به نسبت کاهش یافته و امکان سفارش برای ساخت تولیدات هپکو نیست.

رنجبر با اشاره به توانمندی‌های هپکو در ساخت ماشین‌آلات معدنی بیان کرد: نبود امکان سفارش برای ساخت محصولاتی، چون لودر و غلطک در هپکو، در حالی است که مسوولان این شرکت بار‌ها و بار‌ها آمادگی خود را برای تولید دامپتراک و ماشین آلات معدنی اعلام کرده‌اند، هرچند مسوولان در ظاهر از حمایت می‌گویند، اما در عمل هیچ حمایتی صورت نگرفته است.

وی بیان داشت: تهاتر بدهی‌ها به معنی پایان کار نیست، هپکو نیازمند سرمایه در گردش است که باید از طریق افزایش سرمایه شرکت محقق شود.

عضو شورای اسلامی کار شرکت هپکو بیان داشت: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها انتظار داریم سازمان تأمین اجتماعی به عنوان سهامدار شرکت برنامه سازمان را برای هپکو اعلام و در بحث سهامداری، تکلیف خود را با هپکو روشن کند.

رنجبر خاطرنشان کرد: انتظار این است که مسوولان معادن کشور را به سمت حمایت از شرکت هپکو سوق دهند تا ضمن به حرکت درآمدن چرخ تولید در شرکت هپکو و حمایت از صنایع داخلی، مشکلات تأمین ماشین‌آلات معادن و خدمات پس از فروش آن‌ها نیز حل شود.

منبع: خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده