تاریخ: ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۲۴
کد خبر: ۲۰۸۸۹۴
‌می‌متالز - گروه استان‌ها- کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو کارخانه سیمان با ظرفیت تولید روزانه هزار تن، اما مردم آن از کمبود و نوسان قیمت ناراضی هستند.

به گزارش می‌متالز، کارخانه سیمان یاسوج با ظرفیت تولید روزانه ۷۰۰ تن ۱۵ سال پیش و کارخانه سمیان مارگون با ظرفیت تولید روزانه ۳ هزار و ۳۰۰ تن راه اندازی شده‌اند، ولی این روز‌ها با وجود تولید ۴ هزار تن سیمان شاهد کمبود آن در بازار کهگیلویه و بویراحمد هستیم.

بررسی‌های نشان می‌دهد نیاز روزانه کهگیلویه و بویراحمد به سیمان ۳ هزار تن بوده در حالی که ۴ هزار تن سیمان تولید در استان داریم، ولی سهمیه اختصاص یافته به بازار بومی کمتر از ۵۰۰ تن بوده و مابقی به دیگر استان‌ها و کشور‌ها صادر می‌شود.

سیمان مارگون به عنوان یکی از محصولات مهم صادراتی استان شناخته می‌شود، و روزانه هزاران تن سیمان از درب این کارخانه برای فروش در بازار‌های داخلی و خارجی بارگیری می‌شود.

این روز‌ها بازار سیمان در استان کهگیلویه و بویراحمد دچار کمبود، مشکل، نارضایتی مردم و نوسانات قیمت شده است و به عنوان یک چالش برای مسوولان و متولیان امر بازار و همچنین مشکلی برای مردم تبدیل شده است، زیرا با وقوع زلزله ۵.۶ ریشتری ۲۹ بهمن شهرستان دنا و تخریب ۵ هزار واحد مسکن از صفر تا ۱۰۰ درصد نیاز به سیمان بیشتر از گذشته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: با هدف بهبود وضعیت موجود بازار سیمان با تصمیم مسوولان خروج این کالا از استان ممنوع شده و در صورت خلاف این مهم قاطعانه برخورد می‌کنیم.

حشمت الله صمیمی‌دوست با تاکید بر اینکه با افراد متخلف برخورد می‌کنیم، افزود: طبق بررسی کارشناسان کیفیت سیمان در استان هیچ مشکلی ندارد و اگر مشکلی در توزیع و کمبود باشد امیدوارم رفع شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده