تاریخ: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۷:۱۵
کد خبر: ۲۰۹۳۴۸
‌می‌متالز - کهگیلویه و بویراحمد با داشتن دو کارخانه سیمان مارگون و یاسوج با تولید ۴ هزار تن در روز این روز‌ها با کمبود و گرانی روبه‌رو بوده، زیرا سهم بازار آن از تولید این دو کارخانه ناچیز است.

به گزارش می‌متالز، این روز‌ها با شروع فصل ساخت و ساز ساختمانی در استان کهگیلویه و بویراحمد و همچنین بازسازی مناطق زلزله زده شهرستان دنا کمبود و گرانی سیمان در استان به یک مشکل اساسی تبدیل شده‌است.

با اینکه دو کارخانه تولید سیمان در شهرستان‌های بویراحمد و مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد فعال هستند و توان تولید روزانه بیش از چهار هزار تن سیمان در استان را دارند، اما متأسفانه کمبود سیمان در سایه طمع سودجویان و بعضاً قاچاق آن باعث شده تا تأمین سیمان به یک دغدغه تبدیل شود.

مردم در شهرستان زلزله‌زده دنا برای اتمام بازسازی منازل مسکونی خود تا قبل از شروع فصل سرما نیاز به تأمین سیمان دارند، مشکلی که به گفته کیومرث حاجی‌زاده معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها در استان قرار است مرتع شود.

مطابق بررسی‌ها و گفته مسوولان نیاز روزانه استان کهگیلویه و بویراحمد به سیمان قریب به سه هزار تن است، با توجه به تولید روزانه بیش از چهار هزار تن سیمان در استان، این کمبود باید به صورت دقیق و کارشناسی بررسی و تصمیم قاطع اتخاذ شود.

حشمت‌الله صمیمی دوست معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: در راستای تأمین سیمان مورد نیاز استان و بهبود بازار خروج سیمان از استان ممنوع است.

براتعلی صالحی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از برخورد قاطع با متخلفان در بازار سیمان استان خبر داد و گفت: اولویت بازار سیمان تأمین نیاز استان است و اگر احساس شود سیمان موجود در بازار جواب‌گوی نیاز استان نیست، از خروج این کالا جلوگیری می‌شود.

وی از دلایل عمده خروج سیمان از استان را قیمت بالای سیمان در استان‌های همجوار دانست و گفت: با همکاری نیروی انتظامی از خروج غیر قانونی سیمان از استان جلوگیری می‌شود.

صالحی در ادامه از توقیف تعداد زیادی خودروی حمل سیمان قاچاق در استان خبر داد و افزود: برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل و جرایم سنگینی نیز در نظر گرفته شده است.

اصالت زاده معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای بازسازی در شهر سی‌سخت و روستا‌ها با کمبود و گرانی سیمان مواجه هستیم.

کیومرث حاجی‌زاده معاون عمرانی هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه این نشست، تصریح کرد: با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها استان سیمان مورد نیاز جهت بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده در شهر سی‌سخت تأمین می‌شود.

وی افزود: برای بازسازی منازل مسکونی در شهر سی‌سخت روزانه ۲۵۰ تن سیمان از طریق سازمان همیاری علاوه بر سهمیه بنیاد مستضعفان در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده
پرطرفدارترین عناوین