تاریخ: ۱۳ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۲:۴۳
کد خبر: ۲۱۶۸۷۵
نماینده ولی فقیه در استان کرمان:
‌می‌متالز - حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت: من به سهم خودم از دکتر اردشیر سعدمحمدی، مدیر لایق، زحمت کش و با انگیزه شرکت مس و از چهره‌های پرتلاش کشور تشکر می‌کنم. در مجموعه شرکت ملی مس، دکتر سعدمحمدی مدیری متفکر هستند که می‌توانند با برنامه، پیشرفت و توسعه را رقم بزنند؛ خوشبختانه مدیر عامل مس و مجموعه تیم‌شان این‌گونه عمل می‌کنند.

به گزارش می‌متالز به نقل از مس پرس، حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمان گفت: مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران مدیریتی موفق است و این موضوع از خروجی عملکردشان قابل مشاهده است؛ چرا که ۵ ویژگی تفکر مدیریتی از جمله دانش لازم، انگیزه، برنامه‌ریزی، ابزار و بودجه را داراست.

وی توضیح داد: یکی از محور‌های مهم پیشرفت در یک کشور نیروی انسانی است و یک کشور اگر در هر زمینه‌ای بخواهد پیشرفت کند با ۳ مساله مهم، مهمتر و مهمترین مواجه است و صنعت و معدن هم از آن مستثنی نیست.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه مساله مهم، توسعه است و توسعه اگر در جایی رقم نخورد آن کار سال‌ها متوقف است؛ بیان کرد: اگر توسعه در دستور کار باشد برای انسان و نیروی انسانی جذابیت، خلاقیت و انگیزه ایجاد می‌کند.

وی مساله مهمتر را پیشرفت دانست و گفت: پیشرفت از توسعه مهمتر است، توسعه در سایه پیشرفت است که به خود منطق می‌گیرد.

نماینده، ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: اگر کارخانه‌ای در متراژ ۱۰ هزار مترمربع باشد و آن را توسعه دهند و به ۲۰ هزار متر مربع برسانند، این کارخانه توسعه یافته است، اما ممکن است پیشرفت نکرده باشد.

وی تصریح کرد: پس پیشرفت با توسعه باید همراه و منطقی رشد کنند، به طور مثال در چرخه تولید مس اگر فقط بخش اول تولید را در دستور کار قرار دهیم و حجم کار بالا باشد توسعه پیدا کرده ایم، اما زمانی می‌توان گفت که پیشرفت کرده‌ایم که چرخه تولید کامل باشد لذا همه بخش‌های تولید اعم از فنی، تجهیزات، نیروی انسانی و ... باید با هم کار کنند تا پیشرفت حاصل شود.

امام جمعه کرمان گفت: مهمترین مساله هم فکر مدیریت است یعنی مدیر متفکر و با برنامه است که می‌تواند پیشرفت و توسعه را رقم بزند.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه استان کرمان خاطرنشان کرد: یک مدیر با فکر دارای چند ویژگی است مدیر باید دارای دانش لازم در حوزه مأموریت خود باشد، علاوه بر آن باید دارای انگیزه باشد و کار بزرگ را در راستای افق دید وسیع انجام دهد و رقم بزند.

حجت الاسلام علیدادی افزود: مدیر باید با برنامه‌ریزی مسیر را طی کند در برنامه‌ریزی موفق است که مشکلات و موانع موجود در کار شناسایی و برطرف می‌شوند.

علیدادی سلیمانی در پایان گفت: به دکتر سعد محمدی و همکارانشان تشکر و تبریک عرض می‌کنم که با فکری بلند توانستند موفقیت شرکت مس را رقم بزند. همچنین امیدوارم خداوند متعال به ایشان طول عمر عطا کند تا بتواند در رابطه با اهداف از پیش تعیین شده و پیشرفت منطقه به موفقیت روزافزون نائل شود.

منبع: مس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده