تاریخ: ۱۵ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۴۲
کد خبر: ۲۱۷۱۳۷
در جریان معاملات امروز به ثبت رسید؛
‌می‌متالز - در جریان معاملات امروز، (سه‌شنبه، ۱۵ تیر ماه) شاخص کل بورس با افزایش ۲۶ هزار و ۵۶۹ واحد به رقم یک میلیون و ۲۸۱ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن نیز با ۵ هزار و ۱۵۳ واحد افزایش به عدد ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد رسید.

به گزارش می‌متالز، برپایه معاملات چهارمین روز هفته، بیش از ۷ میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص کل (هم‌وزن) با ۵ هزار و ۱۵۳ واحد افزایش به ۳۹۱ هزار و ۶۲۳ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۳ هزار و ۲۹۰ واحد افزایش به ۲۵۰ هزار و ۷۵ واحد رسید.

شاخص بازار اول افزایش ۲۱ هزار و ۷۰۸ واحد و شاخص بازار دوم افزایش ۴۶ هزار و ۱۹ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه فلزات اساسی با ۷۶ هزار و ۴۴۰ معامله به ارزش ۸ هزار و ۲۷ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۶۳ هزار و ۸۳۴ معامله به ارزش ۶ هزار و ۷۳۴ میلیارد ریال، گروه چند رشته‌ای صنایع با ۴۹ هزار و ۹۹۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۲۴۰ میلیارد، گروه خودرویی با ۷۷ هزار و ۹۶۲ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۶۲ میلیارد، گروه مواد دارویی با ۵۳ هزار و ۴۴۷ معامله و به ارزش ۳ هزار و ۵۴۰ میلیارد و گروه فراورده‌های نفتی با ۳۷ هزار و ۲۱۱ معامله به ارزش ۳ هزار و ۳۸۳ میلیارد در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت فرآورده‌های تزریقی ایران و شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت با ۵ درصد، شرکت سیمان بجنورد و شرکت لیزینگ کارآفرین با ۴.۹۸ درصد، شرکت سیمان فارس و خوزستان با ۴.۹۵ درصد و شرکت سیمان کرمان با ۴.۹۴ درصد افزایش بیشترین افزایش قیمت را داشته اند.

از سوی دیگر، شرکت لامپ پارس شهاب با ۳۱.۶۱ درصد، شرکت پارس خزر با ۲۱.۸۹ درصد، شرکت لیزینگ صنعت و معدن با ۹.۹۲ درصد، شرکت نوسازی و ساختمان تهران با ۹.۷۳ درصد، شرکت پارس سرام با ۴.۲۵ درصد و شرکت لیزینگ خودرو غدیر با ۴.۲۳ درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته اند.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳ هزار و ۳۱۸ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۳ هزار و ۱۶۷ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۲ هزار و ۷۶۵ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با ۲ هزار و ۲۴۸ واحد و شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با یک هزار و ۱۴۰ واحد بیشترین تاثیر مثبت بر رشد شاخص را داشته اند.

در مقابل شرکت لامپ پارس شهاب، گروه دارویی برکت، شرکت پارس خزر، شرکت نوسازی و ساختمان تهران با ۷۴ واحد، شرکت لیزینگ صنعت و معدن با ۵۲ واحد و شرکت به پرداخت ملت با ۴۴ واحد، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده