تاریخ: ۲۴ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۲۸
کد خبر: ۲۱۸۶۰۲
‌می‌متالز - هلدینگ سیمانی شستا در دو سال گذشته با رهنمود‌های مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی توانست به عملکردی درخشان را به همراه داشته باشد. دستاورد‌های شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در سایه ایزدمنان، حمایت‌های مدیرعامل محترم شستا و تلاش شبانه روزی مدیران صادق و کارگران خدوم در شرکت‌های تابعه حاصل شده است.

به گزارش می‌متالز، در ادامه به بخشی از دستاورد‌های مالی و مدیریتی شرکت سیمانی تابعه شستا اشاره می‌شود. همچنین علامه‌مندان برای اطلاعات بیشتر از جزییات عملکرد این شرکت می‌توانند فایل پایان متن را دانلودکرده و مطالعه کنند.

• رشد ۱۴۴ درصدی درآمد‌های عملیاتی تلفیقی شرکت‌های گروه سیمان تامین از ۳،۴۷۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به ۸۴۶۲ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹

• رشد ۳۳۴ درصدی سود عملیاتی تلفیقی شرکت‌های گروه سیمان تامین از ۶۹۹ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به ۳۰۳۹ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹

• رشد ۵۵۴ درصدی سود خالص تلفیقی شرکت‌های گروه سیمان تامین از ۵۰۵ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۷ به ۳۰۵۳ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹

• ارتقا و بهبود حاشیه سود عملیاتی تلفیقی شرکت‌های گروه سیمان تامین از ۲۰٪ به ۳۶ ٪ طی سال‌های ۱۳۹۷ لغایت۱۳۹۹

• ارتقا و بهبود حاشیه سود خالص تلفیقی شرکت‌های گروه سیمان تامین از ۱۵٪ به ۳۶% طی سال‌های ۱۳۹۷ لغایت۱۳۹۹،

• کاهش نسبت بهای تمام شده به فروش تلفیقی از ۷۳% به ۵۷% در طی سال‌های ۱۳۹۷ لغایت۱۳۹۹

• کسب رکورد بالاترین مقدار تولید در سال ۹۹ از زمان فعالیت تاکنون در ۱۴ شرکت سیمانی از ۱۷ شرکت تابعه

• کسب رکورد تولید در ۱۶ شرکت نسبت به متوسط تولید در سه سال اخیر.

• رشد ۲۶ درصدی تولید سیمان طی این دو سال در شرایطی که رشد تولید رقبا ۲۲ درصد بوده است.

• رشد ۳۲ درصدی فروش طی این دو سال در شرایطی که رشد فروش رقبا ۲۴ درصد بوده است.

• رشد ۷۰ درصدی صادرات طی دو سال اخیر در مقایسه با رشد صفر درصدی رقبا.

• پذیرش و عرضه عمومی سهام شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین در بازار دوم بورس اوراق بهادارتهران با مشارکت قریب به ۴/۵ میلیون نفر در ۱۱ تیرماه ۱۳۹۹.

• استقرار و راه اندازی سامانه سیمان یاب و عرضه سیمان داخلی به صورت برخط با قابلیت دسترسی عمومی.

استقرار و راه اندازی سامانه سیمان یاب جهت فروش مستقیم سیمان به مصرف کنندگان، این اقدمات با اهداف زیر در دستور کار قرار گرفت و با راه اندازی سامانه به بخش قابل توجهی از این اهداف دست یافته ایم:

حذف واسطه‌های فروش و ایجاد ارتباط مستقیم بین کارخانجات سیمان و مصرف کنندگان و کاهش منافع دلالان و انتقال آن به تولیدکنندکان و مصرف کنندگان واقعی با منصفانه شدن قیمت‌ها

کاهش رانت سیمان چرا که پیش از این تعداد مشتریان گروه ۵۰۰ نفر بوده و ۷۰ درصد از محصولات نیز به ۳۰ نفر از این مشتریان داده می‌شد. لیکن در حال حاضر تعداد مشتریان کارخانجات به بیش از ۲۴۰۰۰ نفر رسیده است.

توسعه حوزه فروش با استفاده از فناوری‌های نوین، فروش در شرکت‌های سیمانی از پیشرفت‌های موجود در اقتصاد روز فاصله داشته ولیکن با ایجاد این سامانه نه تنها خود فروش سیمان همگامی بیشتری با پیشرفت‌های روز دنیا یافته است بلکه زمینه استفاده بیشتر از فناوری‌های نوین در سایر زنجیره‌های ارزش فروش سیمان همچون حمل و نقل هوشمند بار فراهم آمده است.

افزایش رضایت مشتریان و قیمت منصفانه‌تر در دسترسی به سیمان با توجه به اینکه سیمان در صنعت ساخت و ساز نقشی موثر داشته و دارد. این مهم می‌تواند به نظم دهی به حوزه ساخت و ساز کشور که یکی از قطب‌های اقتصادی نیز هست کمک شایانی نماید.


عرضه سیمان داخلی از طریق بورس کالا


در راستای شفافیت بیشتر در فروش و برابری شرایط دستیابی و همچنین رسیدن به قیمت عادله، مقرر شد فرآیند عرضه سیمان ازطریق بورس کالا در دستور کار قرار گیرد لذا برنامه ریزی و اقدام جهت عرضه سیمان در بورس کالا انجام شده و تاکنون تمام شرکت‌های گروه شامل ۱۷ شرکت سیمانی پذیرش محصول در بورس کالا را اخذ کرده و تمام محصولات در بورس کالا عرضه می‌شود.

علاقه‌مندان برای مطالعه کلیه دستاورد‌های شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین در حوزه مالی و مدریتی می‌توانند فایل زیر را دانلود کنند.

شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین

منبع: خبرگزاری کار ایران (ایلنا)

مطالب مرتبط
شش ماه پیش
عناوین برگزیده