تاریخ: ۲۶ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۲۰
کد خبر: ۲۱۸۶۳۴
مدیرعامل هلدینگ سیمانی غدیر:
‌می‌متالز - محمدرضا سلیمیان با اشاره به عرضه موفقیت آمیز سیمان در بورس کالا از عرضه ۶٠ هزار تنی امروز خبر داد و گفت: اگر با مشکل قطعی برق روبرو نبودیم، این میزان به احتمال زیاد به ١٠٠ هزار تن می‌رسید. مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر افزود: این هلدینگ زین پس فروش تمامی محصولات در داخل را تنها از طریق بورس کالا به انجام خواهد رسانید.

به گزارش می‌متالز، سلیمیان گفت: درخصوص عرضه سیمان در بورس کالا ذهنیت آن نیست که تولیدکننده تنها به سوددهی می‌رسد بلکه در بلند مدت مصرف کننده برنده واقعی می‌شود؛ هم اکنون حداقل تقاضا ۱۰ تن در نظر گرفته شده است. نگفته ایم ۵۰۰ تن که تنها افراد بزرگ بیایند. ۱۰ تن به معنای تنها ۲۰۰ کیسه است.

وی ادامه داد: با این روش سهم بخش‌های مختلف کسب و کار صنعت سیمان را منطقی می‌کنیم نه اینکه به دنبال این باشیم که سیمانی که به دست مصرف کننده می‌رسد گران‌تر از نرخ واقعی باشد.

به گفته وی موضوع قطعی فعلی برق را باید موضوعی جدا دانست. شرایط در حال حاضر اینگونه است که تولید کاهش می‌یابد و در این مورد ما مقصر نیستیم. با وجود چنین شرایطی با رایزنی‌های صورت گرفته عرضه امروز در بورس کالا را نیز نهایی کرده ایم.

سلیمیان شفاف شدن معاملات در بورس کالا را نکته بسیار مثبتی دانست و گفت: برایمان حایز اهمیت بود که هر خرید و فروشی بر روی تابلو نشان داده شود. معاملات دیگر پیچیده نیست و با وجود اینکه شرایط اجرای کار برای شرکت‌های سیمانی با توجه به عرضه‌های محدود (۱۰ تن) سخت می‌شود، اما با توجه به مزایای فراوان آن تصمیم به این کار گرفته ایم و این روش را نیز ادامه خواهیم داد.

مدیرعامل هلدینگ سیمان غدیر تاکید کرد: این هلدینگ زین پس فروش تمامی محصولات در داخل را تنها از طریق بورس کالا به انجام خواهد رسانید.

او گفت: واقعیت‌های عرضه و تقاضا در بورس کالا نمایان می‌شود؛ مکانیزم بازار در این بورس حاکم است. دست دلالان در شرایط گوناگون از بازار سیمان می‌شود و با توجه به شفاف شدن قیمت‌ها را در بلند مدت پایین خواهد آورد.

وی ادامه داد: صادرات هلدینگ سیمانی غدیر به تمامی کشور‌های اطراف ایران در جریان است. روسیه و قطر نیز همه نیاز خود به سیمان سفید را از طریق ایران تامین می‌کند.

سلیمیان اضافه کرد: به امید خدا اگر مسیر بورس کالا برایمان به خوبی به پیش برود صادرات مجموعه را نیز از طریق رینگ صادراتی بورس کالا به انجام خواهیم رسانید.

منبع: کالاخبر

عناوین برگزیده