تاریخ: ۳۰ تير ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۰:۱۷
کد خبر: ۲۱۹۳۱۱
‌می‌متالز - گروه خودروسازی استلانتیس Stellantis که با ادغام دو شرکت پژو سیتروئن PSA و فیات کرایسلر Fiat Chrysler تاسیس شده است، از ایجاد یک قطب تجاری در روسیه برای صادرات خودرو‌های خود به اروپا، آمریکای لاتین و آفریقای شمالی خبر داد.

به گزارش می‌متالز، گروه خودروسازی استلانتیس Stellantis که با ادغام دو شرکت پژو سیتروئن PSA و فیات کرایسلر Fiat Chrysler تاسیس شده است، از ایجاد یک قطب تجاری در روسیه برای صادرات خودرو‌های خود به اروپا، آمریکای لاتین و آفریقای شمالی خبر داد.

تاس در گزارشی از مراسم افتتاح مرکز PSMA Rus در منطقه کالوگا اعلام کرد که صادرات خودرو‌های استلانتیس از نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

شرکت استلانتیس طی بیانیه‌ای گفت: به دنبال استراتژی توسعه بلند مدت در منطقه اوراسیا و گسترش تجارت فراتر از مرز‌های خود، گروه استلانتیس ایجاد یک قطب صادراتی برای عرضه اتومبیل و موتور خودرو به اروپا، آمریکای لاتین و آفریقای شمالی را اعلام می‌کند. اولین تحویل خودرو‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ آغاز می‌شود.

طبق بیانیه استلانتیس، این شرکت قصد دارد صادرات مدل‌های "پژو اکسپرت"، "اوپل ویوارو" و "سیتروئن جامپی" را در نوامبر ۲۰۲۱ آغاز کند و امسال ۱۲۰۰۰ دستگاه را تحویل خواهد داد.

بر اساس این گزارش، استلانتیس در حال حاضر تولید انبوه موتور‌های دیزلی را با هدف صادرات آغاز کرده است.

نمایندگی‌های این شرکت در روسیه با برند‌های پژو، سیتروئن، اوپل، یورورپار، خدمات خودروی یورورپار، جیپ، فیات، فیات حرفه‌ای و موپار فعالیت می‌کنند و همچنین دارای یک سایت تولیدی در منطقه کالوگا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

عناوین برگزیده