تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۶:۱۸
کد خبر: ۲۲۱۱۸۶
مدیرعامل شرکت سیمان خوزستان خبر داد:
‌می‌متالز - شرکت سیمان خوزستان توانست به افزایش ٣٢۵ درصدی سود خالص برسد.

به گزارش می‌متالز، محمد حاج نائب، مدیرعامل شرکت سیمان خوزستان با اشاره به این که کارخانه سیمان خوزستان نقش مهمی در صنایع غیرنفتی استان خوزستان دارد، توضیح داد: مدیران شستا و سیتا اهمیت این کارخانه را مانند دیگر شرکت‌ها به خوبی درک کرده و برنامه ریزی موفقیت آمیزی را در دستور کار قراردادند که نتیجه آن بهبود چشمگیر کارخانه سیمان خوزستان بود.

مدیرعامل شرکت سیمان خوزستان با بیان این که بهبود شرایط فنی کارخانه نیز از جمله سیاست‌هایی بود که پیگیری شد، توضیح داد: شرکت سیمان خوزستان پس از اصلاح ساختار مالی و فنی موفق به افزایش ٣٢۵ درصدی سود خالص شد. این میزان در مقایسه شاخص سود خالص بهار ٩٩ نسبت به سه ماه نخست سال جاری است. هلدینگ شستا و سیمان تامین توانستند با برنامه ریزی دقیق، وضعیت کارخانه سیمان خوزستان را بهبود دهند و تلاش شد روند تولید در این کارخانه به گونه‌ای ادامه یابد که اشتغال پایدار نیز حفظ شود.


ور در ادامه جزییات پروژه‌های فنی در سه ماهه نخست امسال پرداخت و توضیح داد: تعمیر و نوسازی گیربکس آسیاب سیمان خط ٢، افزایش ٣۵ درصدی تولید کلینکر در سه ماهه اول ١۴٠٠ نسبت به مدت مشابه ١٣٩٩ و انجام تعمیرات اساسی در خطوط تولید با توجه به قطع برق که نتایج کمی و کیفی آن در دوره‌های سه ماه بعدی سال جاری اثرگذار خواهد بود، از جمله اقدامات مهم فنی در دوره یاد شده است.

وی با اشاره به این که شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و سیتا در دو سال گذشته برای حفاظت از حقوق صاحبان سهام بر پروند‌های حقوقی تاکید قابل توجهی داشتنند، توضیح داد: در این راستا در سه ماهه گذشته تعداد ۴ پرونده با موفقیت به پایان رسید و رضایت طرفین کسب شد.

حاج نائب همچنین به صیانت از حقوق صاحبان سهام پرداخت و درباره بورس کالا گفت: از مهمترین دستاورد‌هایی سه ماهه گذشته برای کل صنعت سیمان از جمله شرکت سیمان خوزستان میتوان به عرضه کل محصولات سیمان شرکت از اواخر خردادماه سال جاری در بورس کالا نام برد. خوشبختانه به عرضه سیمان در بورس کالا، شفافیت قابل توجهی بر معاملات سیمانی حاکم است و مردم نیز می‌توانند به راحتی محصولات مورد نیاز خود را تامین کنند. علاوه بر این با ورود سیمان به بورس کالا علاوه بر جلوگیری از سود غیرمتعارف دلالان، نظام قیمت گذاری نیز بر اصل عرضه و تقاضا بازگشته و قیمت دستوری که در تضاد با منافع سهامداران است، حذف شده است.

افزایش ٣٢۵ درصدی سود خالص سیمان خوزستان

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده