تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۳:۵۶
بازدید: ۲۹۶
کد خبر: ۲۲۲۲۶۳
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت
فرصت جدید برای صندوق‌های سرمایه گذاری؛

صدور و ابطال آنلاین یونیت، توسعه بخش بازار سرمایه است

‌می‌متالز - صدور و ابطال آنلاین صندوق‌های سرمایه گذاری، به مرور زمینه توسعه و عمق بخشیدن به بازار سرمایه و نیز رشد استارت‌آپ‌ها را فراهم می‌کند؛ از مبانی رشد و توسعه بازار سرمایه، ورود هر چه بیشتر مردم و سرمایه‌ها به این بازار است.

به گزارش می‌متالز، رییس کارگروه سبد و صندوق‌های سرمایه گذاری به ابلاغ دستورالعمل اجرایی صدور و ابطال آنلاین واحد‌های صندوق‌های سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: صدور و ابطال صندوق‌های سرمایه گذاری از قبل هم به صورت آنلاین بوده است، اما روز گذشته ابلاغیه‌ای مبنی بر استفاده از اپلیکیشن‌های پرداخت برای این صندوق‌ها ارائه شد.

کوروش شمس به تاثیر استفاده از این صندوق‌ها در ورود سهامداران تازه وارد به بازار سرمایه تاکید کرد و اظهار داشت: وجود بستر اینترنتی زمینه سهولت برای فعالیت و ورود سرمایه گذاران به بازار سرمایه را فراهم کرده است.

شمس خاطرنشان کرد: برخی از اپلیکیشن‌ها دارای تعداد قابل توجهی یورز هستند که تعداد برخی از آن‌ها به ۳۰ میلیون یوزر می‌رسد، این امر باعث می‌شود تا زمینه افزایش فرهنگ سازی و شناخت مردم به صندوق‌های سرمایه گذاری و ورود تعداد بیشتری از سرمایه گذاران به این بازار فراهم شود.

او ادامه داد: ممکن است دوره نخست فروش یونیت این صندوق‌ها بیشتر به سمت فروش یونیت صندوق‌های با درآمد ثابت پیش برود که این امر باعث می‌شود تا صندوق‌های سرمایه گذاری بیشتر بین مردم محبوب و با اولویت برای سرمایه گذاری همراه شوند.

شمس تاکید کرد: با این اتفاق به مرور مردم شناخت بیشتری نسبت به صندوق‌های سرمایه گذاری پیدا می‌کنند؛ بنابراین، از این طریق صندوق‌های سرمایه گذاری هم با رشد همراه می‌شوند. البته جهت بهبود فرآیند اجرای این دستورالعمل، پیشنهاداتی در کارگروه سبدگردان‌ها مطرح شد که به زودی در قالب نامه‌ای به سازمان بورس ابلاغ می‌شود.

شمس با بیان اینکه این اتفاق به مرور زمینه توسعه و عمق بخشیدن به بازار سرمایه را فراهم می‌کند، گفت: مبانی رشد و توسعه بازار سرمایه، ورود هر چه بیشتر مردم و سرمایه‌ها به این بازار است.

رییس کارگروه صندوق‌های سرمایه گذاری به تاثیر صدور و ابطال آنلاین صندوق‌های سرمایه گذاری‌ها بر رشد بازار سرمایه تاکید کرد و افزود: در صورت افزایش سرمایه گذاری در یونیت‌های سرمایه گذاری از طریق اپلیکیشن‌هایی که مردم به آن‌ها دسترسی دارند، به طور حتم شاهد رشد و عمق بخشی معاملات بازار سرمایه خواهیم بود.

وی ادامه داد: استارتاپ‌هایی که در حوزه پرداخت فعال هستند، به طور حتم با استفاده از یونیت‌های صندوق سرمایه گذاری که به تازگی به برنامه آن‌ها اضافه شده است، رشد خواهند کرد.

شمس در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از صدور و ابطال آنلاین صندوق‌های سرمایه گذاری از جمله اقدامات مثبتی است که به مرحله اجرا رسیده است، اما این موضوع نباید فراموش شود که هر فعالیتی در اجرای خود با مزایا و معایبی همراه خواهد بود که به نظر می‌رسد کفه مزایای این اتفاق در بازار سنگین‌تر از معایب آن باشد.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا)

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده