تاریخ: ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۲۰
بازدید: ۴۰۱
کد خبر: ۲۲۲۲۷۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

بیمه البرز قرارداد انجام خدمات بیمه‌ای بست / گروه تحت پوشش

‌می‌متالز - بیمه البرز از انعقاد قرارداد با کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالا برای بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر و حوادث گروهی و گروه تحت پوشش خبر داد

به گزارش می‌متالز، شرکت بیمه البرز از انعقاد قرارداد با کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالا برای بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر و حوادث گروهی و گروه تحت پوشش خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای فردا شد.

براین اساس، محسن پورکیانی مدیرعامل "البرز" اعلام کرد: این شرکت با کانون انجمن‌های صنفی موسسات و شرکت‌های حمل و نقل داخلی کالا، قرارداد بیمه‌ای در دو رشته بیمه درمان تکمیلی و بیمه عمر و حوادث گروهی منعقد کرده و گروه هدف تحت پوشش، رانندگان حمل و نقل جاده‌ای، مالکان خودرو‌های حمل و نقل بار جاده‌ای و خانواده‌های آن‌ها هستند. حق بیمه بیمه نامه‌های صادره در طول سال و به تدریج وصول خواهد شد. توافق‌های اولیه و تنظیم صورت جلسات لازم برای شروع فرآیند اجرایی کار انجام شده و شروع تعهدات بیمه گر از ۱۵ مرداد است.

حق بیمه قرارداد‌های بیمه‌ای متعاقباً دریافت و فهرست اسامی بیمه شدگان و ثبت آن‌ها در سیستم جامعه بیمه گری شرکت در دفاتر مالی ثبت خواهد شد. با توجه به نوع تعهدات قرارداد بیمه درمان، سوابق خسارتی بیمه گذار، پیوسته بودن پوشش برای بیمه شدگان در طول چند سال گذشته، تعداد قابل بیمه شدگان (حدود ۱.۱ میلیون نفر درمان و ۴۰۰ هزار نفر عمر و حوادث) و پراکندگی جغرافیایی قابل توجه به بیمه شدگان در سراسر کشور، ریسک این قرارداد، عادی (نسبتاً مطلوب) تلقی می‌شود و شرکت نسبت به واگذاری اتکایی اجباری نزد بیمه مرکزی اقدام خواهد کرد.

اقلام دقیق بیمه پس از دریافت اطلاعات کامل از بیمه شدگان و ثبت در سیستم‌های بیمه گری در گزارش‌های مربوط به متعاقبا اطلاع رسانی می‌شود.

منبع: بورس پرس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده