تاریخ: ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۲۳:۱۲
بازدید: ۳۸۷
کد خبر: ۲۲۲۷۲۸
سرویس خبر : فلزات غیرآهنی

صادرات ۳۰ میلیون دلاری مس باهنر در سال ۱۴۰۰

‌می‌متالز - شرکت مس با هنر در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ برابر با کل صادرات سال ۱۳۹۹ خود مس صادر کرد.

به گزارش می‌متالز، قیمت جهانی مس هر روز سکوی جدید را فتح می‌کند و آمار‌های سرمایه گذاری در صنایع مس محور همچون خودرو و برق روند صعودی است که قیمت این فلز گرانبها را در سال‌های آینده مسجل می‌کند.

ایران یکی از ۱۰ کشوری است که بیشترین ذخایر مس جهان را در دل خود دارد، تولیدات مدرن در کشور‌های توسعه یافته نیاز مبرم به مس دارند و مس ایران علیرغم تحریم‌ها همچنان به کشور‌های بزرگ دنیا صادر می‌شود.

مجید ضیائی، مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر اظهار کرد: مس باهنر در ۴ ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ افزایش تولید، فروش و صادرات را تجربه کرد. در این شرکت افزایش ۱۷ درصدی در تناژ تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشتیم.

وی در ارتباط با عملکرد شرکت در سال کرونایی گفت: مس باهنر سال ۹۹ به عنوان صادرکننده نمونه معرفی شد. این شرکت در ۴ ماهه اول سال ۱۴۰۰ برابر با کل صادرات سال ۱۳۹۹ خود مس صادر کرد و در چشم انداز سال ۱۴۰۰، در حدود ۶ هزار تن (۳۰ میلیون دلار) صادرات مس خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر در ادامه گفت: قیمت جهانی مس هر روز در حال رکورد زنی است و تقاضای آن در بازار جهانی با توجه به نیاز تکنولوژی‌های جدید به مس، بیشتر می‌شود.


وضعیت تعهدات ارزی باهنر


ضیائی بیان کرد: مس با هنر تعهدات ارزی خود را به انجام رسانده و در شرایط تحریم با افزایش صادرات در ۲ سال اخیر توانسته به کشور خدمت کند.


تاثیر برق بر صنعت مس


وی در پاسخ به این پرسش که مشکلات برق چه تاثیری بر شرکت داشته، گفت:برق مصرفی مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر ۱۶ مگاوات است. مشکل برق در اواسط خرداد ۱۴۰۰ در کرمان شروع شد که بر مس باهنر نیز اثر گذاشت و تکلیفی، در یک مرحله تا ۱۲مگاوات و در یک مرحله تا ۸ مگاوات (یعنی نصف مصرف) برق این شرکت با بیش از ۲هزار و ۵۰۰نفر نیرو کاهش پیدا کرد.
مدیرعامل شرکت صنایع مس شهید باهنر گفت: این کاهش برق منجر به کاهش ۳۰ درصدی در تولیدات این شرکت شد که با ذخایری که داشتیم سعی کردیم تعهدات را به انجام برسانیم.

منبع: صدای بورس

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده