تاریخ: ۲۵ مرداد ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۸:۰۰
بازدید: ۳۵۴
کد خبر: ۲۲۳۰۵۰
سرویس خبر : اقتصاد و تجارت

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه / کاهش تقاضا در بازار طلا و سکه

‌می‌متالز - قیمت سکه در روز‌های که بازار طلای جهانی تعطیل بود همراه با دلار به پیش روی ادامه داد. قیمت سکه در معاملات روز گذشته با رشد قیمت دلار به پشت مرز ۱۲ میلیون تومان رسید، اما همچنان در حال تلاش برای رسیدن به ۱۲ میلیون تومان است.

به گزارش می‌متالز، انس جهانی طلا در بازار امروز با کاهش همراه بود و به ۱۷۷۲ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۳۸ هزار تومان را ثبت کرد. قیمت سکه در همچنان در مسیر صعودی قرار دارد، اما در معاملات امروز هم نتوانست به ۱۲ میلیون تومان برسد. کارشناسان عقیده دارند با توجه به رفتار صعودی سکه در بازار دیروز و امروز (دوشنبه)، اگر قیمت دلار همچنان در روند صعودی باقی بماند و انس جهانی افت سنگینی نداشته باشد احتمال دارد سکه به کانال ۱۲ میلیون تومان برسد.

همچنین برخی از فعالان بازار بر این باور هستند که به دلیل تعطیلی یک هفته‌ای بازار‌ها که موجب کاهش تقاضا و معاملات در بازار می‌شود، احتمال دارد قیمت‌ها در همین محدوده باقی بمانند تا با بازگشایی بازار‌ها و مشخص شدن روند انس جهانی و قیمت دلار، مسیر قیمت طلا و سکه روشن‌تر شود.

از منظر فنی قیمت سکه با دو نقطه مقاومت ۱۲ میلیون و در ادامه مقاومت مهم‌تر ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد. در نقطه مقاومت معمولا اکثر معامله گران با هدف سودگیری فروشنده می‌شوند بنابراین به نظر می‌رسد عبور از این نقطه سخت خواهد بود و البته شکست ان نیز هموار سازی حرکت قیمت سکه در کانال جدید است.

اونس طلا در معاملات هفته گذشته بازار جهانی که در محدوده‌ای بالاتر از ۱۸۰۰ دلار قرار داشت، به یکباره به کمترین رقم در یک ماه گذشته کاهش پیدا کرد. در روز‌های اخیر وضعیت حاکم بر اقتصاد جهان زمینه را برای ریزش بهای طلا مهیا کرده و قیمت طلا سقوط آزاد را تجربه کرد، اما در نهایت شیوع کرونای دلتا سبب شد که روند ریزشی متوقف شود. اونس طلا که در روز‌های گذشته تا نزدیکی کانال ۱۶۰۰ دلار عقب نشسته بود، با بازپس‌گیری کانال یک هزار و ۷۰۰ دلاری در آخرین روز معاملاتی خود تا سقف ۱۷۸۰ دلار پیشروی کرد و از ریزش هفتگی در امان ماند و به رشد حدود یک‌درصدی دست یافت. احساسات کوتاه‌مدت در بازار طلا بار دیگر به افزایش قیمت طلا خوش‌بین شده‌اند، اما بازار نوسانی مانده و قیمت‌ها همچنان در حال احیا پس از ریزش اخیر است.

با توجه به تعطیلات یک‌هفته‌ای بازار‌ها که از روز دوشنبه برای پیشگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا آغاز خواهد شد و تا شنبه هفته بعد ادامه خواهد یافت به نظر می‌رسد این تعطیلی به کاهش تقاضا و پایین آمدن قیمت طلا و سکه طی روز‌های آینده منجر شود.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده