تاریخ: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۵:۰۷
کد خبر: ۲۳۱۲۹۶
‌می‌متالز - امروز سهامداران شرکت‌های سپنتا، سیمان بجنورد و ایران مرینوس در بورس و معامله‌گران شرکت‌های داروسازی آوه سینا، پالایش نفت شیراز و نفت پاسارگاد در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش می‌متالز، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت ۱۰ هزار و ۴۲۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۵۵ هزار و ۶۱۰ واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۴ میلیارد و ۹۲۱ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴ هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان در بیش از ۶۳۰ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های سپنتا، سیمان بجنورد و ایران مرینوس بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سیمان خزر، شرکت سرمایه‌گذاری استان کردستان و سیمان آرتا اردبیل بیشترین افت را تجربه کردند.

این گزارش می‌افزاید: در بازار‌های فرابورس ایران با معامله ۲ میلیارد و ۴۴۴ میلیون ورقه به‌ارزش ۱۸ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان در ۶۶۴ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۹۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰ هزار و ۷۸۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های داروسازی آوه سینا، پالایش نفت شیراز و نفت پاسارگاد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال و تجارت الکترونیک پارسیان کیش بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم