تاریخ: ۲۰ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹:۲۷
کد خبر: ۲۴۴۳۲۳
‌می‌متالز - شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴ هزار واحدی روبرو شد.

به گزارش می‌متالز، در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۵ میلیارد و ۳۵۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۱۷۳ میلیارد تومان در بیش از ۳۵۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴ هزار و ۱۸۰ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۳۲ هزار و ۶۴۰ واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس، ملی صنایع مس ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، بانک ملت و بانک صادرات ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۵۶۷ میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۴۵۵ میلیارد تومان در ۱۶۶ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۹۹ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸ هزار و ۱۸ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های فرابورس ایران، توسعه سامانه نرم افزاری نگین و صنعتی دوده فام بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده