تاریخ: ۲۱ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۴:۲۴
کد خبر: ۲۴۴۴۶۸
‌می‌متالز - شاخص کل بورس امروز با ۱۹۲۵ واحد رشد وارد کانال یک میلیون و ۳۳۴ هزار واحد شد. علاوه بر رشد ۰٫۱ درصدی شاخص کل، شاخص هم‌ وزن نیز ۰٫۳ درصد رشد داشت.

به گزارش می‌متالز، شاخص کل بورس امروز با ۱۹۲۵ واحد رشد وارد کانال یک میلیون و ۳۳۴ هزار واحد شد. علاوه بر رشد ۰٫۱ درصدی شاخص کل، شاخص هم‌ وزن نیز ۰٫۳ درصد رشد داشت. ارزش کل معاملات بازار سهام نیز امروز ۲۳۰۰ میلیارد تومان بود که نیست به دیروز حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان افت داشت.

فارس، شپدیس و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی و فولاد، خودرو و وبملت بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را داشتند. رشد شاخص کل بورس در میانه بازار تا حدود ۵۰۰۰ واحد هم رشد داشت، اما در ادامه و با افت شیمیایی‌ها سرعت رشد کاسته شد.

بازار سهام همچنان روند خنثی و فرسایشی خود را ادامه می‌دهد. خودرو، فلزات اساسی و شیمیایی همچنین برترین گروه‎‌های صنعتی بازار امروز بودند. بیشترین ارزش معاملات امروز برای کمند، خودرو و خگستر و بیشترین حجم معامله نیز برای خودرو، خگستر و خساپا ثبت شد.

بازار فرابورس امروز با اختلال در معاملات مواجه بود. شاخص کل فرابورس با حدود ۵۰ واحد رشد در کانال ۱۸ هزار و ۶۷ واحد قرار گرفت. نماد‌های آریا، سمگا و غصینو بیشترین تاثیر مثبت در شاخص کل فرابورس امروز را ثبت کردند.

علی عصاری، کارشناس بازار سهام گفت: شدت عرضه در نیمه دوم بازار به فردا سرایت خواهد کرد و بورس پرعرضه‌ای در ابتدا خواهیم داشت. اما از میانه به بعد شاهد بازگشت بورس به روال عادی خواهیم بود.

منبع: تجارت نیوز

مطالب مرتبط
عناوین برگزیده