تاریخ: ۲۲ دی ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۱:۱۸
کد خبر: ۲۴۴۶۳۷
‌می‌متالز - گزارشی از دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO) ادعا کرده که دستگاه‌های خودپرداز ارز‌های رمزنگاری شده به مقررات سخت گیرانه تری نیاز دارند.

به گزارش می‌متالز، گزارشی از دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده (GAO) حاکی از تشدید شرایط ثبت نام برای کیوسک‌های ارز‌های رمزنگاری شده است که عامل افزایش موارد قاچاق هستند. این سازمان که خدمات تحقیق و حسابرسی را برای کنگره ایالات متحده ارائه می‌کند، در مطالعه جدیدی که روز دوشنبه منتشر شد، پرداخت‌های ارز‌های رمزنگاری شده را برای تسهیل قاچاق به دستگاه‌های خودپرداز ارز‌های رمزنگاری شده مرتبط می‌کند. در این گزارش آمده: با گسترش بازار ارز‌های رمزنگاری شده، مقامات FBI گفتند که انتظار دارند شاهد افزایش استفاده از کیوسک‌های ارز مجازی برای مقاصد غیرقانونی شامل انواع قاچاق باشند.

بر اساس گزارش دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده که استفاده از ارز‌های رمزنگاری شده را در عملیات قاچاق جهانی بررسی کرده، این دستگاه‌های خودپرداز برای تراکنش‌های غیرقانونی به طور فزآینده‌ای محبوب می‌شوند. آن‌ها نسبت به صرافی‌های ارز‌های رمزنگاری شده مقررات کمتری دارند، به این معنی که ردیابی تراکنش‌های انجام شده از طریق کیوسک‌ها دشوارتر است.

این آژانس مدعی است که فقدان اطلاعات در مورد کیوسک‌ها و فعالیت‌های انجام شده از طریق آنها، تلاش‌های مجری قانون برای شناسایی و متوقف کردن مجرمان را متوقف می‌کند. به عنوان مثال، اگرچه اپراتور‌های کیوسک باید در شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) ثبت نام کنند، اما طبق قانون ملزم به گزارش منظم محل دستگاه‌های خودپرداز خود نیستند. دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده گفت که این توانایی آژانس‌های فدرال را برای شناسایی کیوسک‌ها در مناطق با جرایم مالی پرخطر، محدود می‌کند.

با اعمال مقررات سختگیرانه‌تر برای دستگاه‌های خودپرداز ارز‌های رمزنگاری شده، آژانس‌ها فرصتی خواهند داشت که اطلاعات بیشتری در مورد مکان و استفاده از آن‌ها داشته باشند که به شناسایی تراکنش‌های بالقوه غیرقانونی کمک می‌کند. این گزارش از شبکه اجرای جرایم مالی FinCEN و خدمات درآمد داخلی (IRS) خواسته تا شرایط ثبت نام برای کیوسک‌ها و صرافی‌های ارز‌های رمزنگاری شده را بررسی نمایند. به گفته دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده GAO، آژانس‌ها باید از این توصیه پیروی کنند. به طور کلی، بر اساس یافته‌های دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده GAO، یک چهارم تحقیقات مربوط به ارز‌های رمزنگاری شده انجام شده توسط خدمات درآمد داخلی و ۸۵ درصد از تحقیقات توسط خدمات پستی ایالات متحده انجام شده است. در این گزارش آمده است: کارتل‌های قاچاق به‌دلیل ناشناس بودن ارز مجازی و به‌عنوان روشی کارآمدتر برای جابه‌جایی در مرز‌های بین‌المللی، زیاد از ارز‌های مجازی استفاده می‌کنند.

منبع: شبکه خبری اقتصاد و بانک ایران (ایبنا)

عناوین برگزیده