تاریخ: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۹:۳۶
کد خبر: ۲۵۸۲۷۹
‌می‌متالز - رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان ازنا از نصب و راه اندازی سیستم پایش برخط (آنلاین)، سیستم جمع آوری و هدایت غبار (هود تپینگ) و نشتی گیری بدنه کارخانه فرو آلیاژ ازنا خبر داد.

به گزارش می‌متالز، منصور درویشی گفت: با تاکید مدیر کل محترم حفاظت محیط زیست استان، فرماندار و دادستان محترم شهرستان ازنا و پیگیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ازنا، شرکت فروآلیاژ تولید کننده فروسیلیسم بعنوان ماده پرکاربرد در صنعت فولاد و ... اقدام به رفع آلودگی‌های خود نمود.

درویشی اظهار داشت: با توجه به مشکلات زیست محیطی که در اثر انتشار غبار از بدنه کوره‌های این شرکت به علت فرسودگی قطعات بوجود آمده بود، نشتی گیری و رفع آلایندگی بدنه شرکت فروآلیاژ با عقد قراردادی با یک شرکت دانش بنیان به مبلغ ۵۳۰۷۰۰۰۰۰۰۰ ریال در دستور کار قرار گرفته است و با توجه به جدول زمانی تعیین شده در خرداد ماه سال جاری و همزمان با هفته محیط زیست به طور رسمی قابل افتتاح و به بهره برداری خواهد بود.

رئیس اداره محیط زیست ازنا گفت: تمامی صنایع فعال شهرستان به صورت دوره‌ای جهت بررسی وضعیت آلایندگی با نظارت اداره حفاظت محیط زیست مورد پایش قرار می‌گیرند و با صنایع آلاینده برابر قوانین برخورد خواهد شد.

منبع: خبر آنلاین

عناوین برگزیده